Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Проєкти нормативно-правових актів
від 10 січня 2011 р.
Київ
Довідка про взаємодію з громадськістю та стан розгляду звернень громадян в Держатомрегулюванні у другому півріччі 2010 року

Довідка про взаємодію з громадськістю та стан розгляду звернень громадян в Держатомрегулюванні у другому півріччі 2010 року

 

Відповідно до “Плану роботи з громадськістю Держатомрегулювання на 2010 рік”, затвердженого наказом Держатомрегулювання від 29.01.2010 року № 09 “Про затвердження Комплексного плану діяльності Держатомрегулювання на 2010 рік”, взаємодія з громадськістю у ІІ півріччі 2010 року здійснювалась за напрямками:

 

Інформування громадськості та забезпечення доступу до офіційної інформації

У ІІ півріччі 2010 року на веб-сайті Держатомрегулювання розміщено 652 інформаційних повідомлень (у I півріччі поточного року на сайті було розміщено 414 інформаційних повідомлень) та надано 4 відповіді на запитання, які надходили від користувачів веб-сайту у рубрику “Форум”.

На виконання доручення Міністра Кабінету Міністрів України від 12.10.2010 №12993/0/2-10 на головній сторінці веб-сайта Держатомрегулювання розміщено банер “Урядова телефонна “гаряча лінія” з посиланням на відповідну інформацію, розміщену на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади. Крім цього, на головній сторінці веб-сайта Держатомрегулювання розміщено банер веб-ресурсу Інтерактивної системи зворотного зв’язку влади і громадськості щодо громадського обговорення проекту “Стратегії державної кадрової політики України”.

Статистичні дані щодо відвідування веб-сайту Держатомрегулювання наведено у додатку 1.

 

Консультації з громадськістю

Згідно з Порядком особистого прийому громадян та участі у “гарячих” телефонних лініях Голови, Першого заступника та заступників Голови Держатомрегулювання двічі на місяць за участю керівництва та фахівців Держатомрегулювання проводились прямі телефонні лінії з питань регулювання ядерної та радіаційної безпеки в Україні, щочетверга керівництво Держатомрегулювання здійснювало особистий прийом громадян. Графіки проведення прийому громадян та “гарячих ліній” щомісяця оновлюються і оприлюднюються на веб-сайті та дошці оголошень Держатомрегулювання й Урядовому веб-сайті “Громадянське суспільство і влада”. Забезпечується завчасне розміщення інформації про проведення телефонних ліній на веб-сайтах: “Агентство атомних новостей” (www.atomnews.info), Національного екологічного центру України (www.atom.org.ua) та Дніпродзержинської громадської екологічної організації “Голос Природи”.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.2009 № 898 “Про взаємодію органів виконавчої влади та державної установи “Соціальний контактний центр” здійснювався постійний моніторинг Веб-сайту урядової гарячої лінії, за допомогою якого здійснюється обробка звернень громадян, та проводились консультації з аналітиками контактного центру, що забезпечують функціонування зазначеного Веб-сайту. На виконання постанови КМУ від 28.07.2010 № 636 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.2009 № 898” до Урядового контактного центру щоп’ятниці надається інформація про графік роботи телефонних ліній у Держатомрегулювання. Впродовж звітного періоду до Держатомрегулювання звернень адресовано не було.

У ІІ півріччі 2010 року відбулось 1 засідання Громадської ради (30 вересня), на якому обговорювались питання:

· використання джерел іонізуючого випромінювання в медицині – проблеми визначення доз опромінення при виконанні рентгенодіагностичних процедур;

· впровадження (реалізація) енергетичної стратегії України.

Крім цього, відбулась презентація Доповіді про стан ядерної та радіаційної безпеки в Україні у 2009 році.

Члени Громадської ради взяли участь у засіданнях Колегії Держатомрегулювання:

· 30 вересня - з розгляду питання “Про порушення в роботі АЕС України”;

· 10 грудня - з розгляду питання продовження терміну експлуатації енергоблоків № 1, 2 Рівненської АЕС (виїзне засідання Колегії у м. Кузнецовськ).

На виконання доручень Уряду (доручення прем’єр-міністра України від 30.07.2010 № 45366/2/1-10, доручення Першого віце-прем’єр-міністра України від 12.08.2010 №17406/9/1-10) за участю членів Громадської ради проведено громадське обговорення та надано пропозиції до:

- проекту Закону України “Про громадські організації”;

- проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку затвердження конкурсу з визначенням програм і заходів, розроблених громадськими організаціями, для виконання яких надаватиметься державна фінансова підтримка”.

На виконання доручення Міністра Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 №14299/0/2-10 взято участь у інтерв’ю та заповнено анкети в рамках дослідження щодо роботи Громадських рад, замовленого Секретаріатом Кабінету Міністрів України.

В рамках проведення IV міжнародного науково-практичного семінару з актуальних питань ядерної та радіаційної безпеки в рамках заходу проведено Круглий стіл “Орхуська конвенція та ядерна енергетика” за участю членів Громадської ради та представників громадськості.

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” планується у І кварталі 2011 року сприяти утворенню ініціативної робочої групи Громадської ради з підготовки установчих зборів для формування нового складу Громадської ради при Держатомрегулювання.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 №933 “Про проведення Всеукраїнського конкурсу “Приязна адміністрація” Держатомрегулюванням направлено до Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Головдержслужби України заявку для участі Держатомрегулювання у Всеукраїнському конкурсі “Приязна адміністрація” за 2010 рік.

Відповідно до Порядку розповсюдження в регіонах інформації про діяльність Держатомрегулювання, затвердженого наказом Держатомрегулювання від 17.02.2010 №19 Державні інспекції з ядерної та радіаційної безпеки та Державні інспекції з ядерної безпеки на АЕС регулярно надавали інформацію про свою роботу для розміщення на веб-сайті Держатомрегулювання.

Фахівцями регіональних Державних інспекцій з ядерної та радіаційної безпеки та Державних інспекцій з ядерної безпеки на АЕС здійснено наступні заходи:

ДІ на ЗАЕС: до Інформаційного центру ВП ЗАЕС надано інформацію про діяльність Держінспекції на ЗАЕС;

ДІ на ЧАЕС: на 21.12.2010 заплановано інтерв’ю з начальником Державної інспекції з ядерної безпеки на ЧАЕС до Дня енергетика та 10-ї річниці створення Державного комітету ядерного регулювання України. Інтерв’ю планується транслювати на міському телевізійному каналі “СТБ”;

Північна ДІ: щоквартально фахівці Північної держінспекції брали участь у засіданнях Спілки рентгенологів Житомирської та Черкаської областей, на яких обговорювались актуальні питання забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, надавались роз’яснення і консультації. Налагоджено зв’язки з місцевими ЗМІ у Житомирській, Черкаській, Чернігівській, Вінницькій областях, щодо розповсюдження інформаційних повідомлень про здійснення дозвільної та наглядової діяльності Північної держінспекції. У грудні плануються до друку статті про результати роботи інспекції в 2010 році в газеті “Ехо” м. Житомир та “Черкаський край”. Проведено робочу зустріч з Головним редактором спеціалізованого видання “Медична практика: організаційні та правові аспекти”. За результатами зустрічі було досягнуто домовленості щодо періодичного розміщення інформації про особливості ліцензування діяльності з використання ДІВ медичними установами, надання відповідей на актуальні питання. Перша стаття буде опублікована в грудні 2010 року.

Східна ДІ: розглянуто відкрите звернення Екологічної групи “Печеніги” стосовно будівництва в м. Харкові ядерного реактору з імпульсним прискорювачем електронів, лист-відповідь з зазначеного питання направлено до Управління паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної державної адміністрації. На даний час на розгляді знаходиться звернення Громадської організації “Правова ініціатива” щодо дотримання законодавства у сфері поводження з радіоактивними матеріалами Кременчуцьким льотним коледжем. Розміщено інформацію про діяльность держінспекції в газеті “Слобідський край”. Інформацію про діяльність держінспекції передано по Харківському обласному радіо в рубриці “Новини” 29.07.10. Інформація про результати радіаційного моніторингу в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження Харківського державного міжобласного спецкомбінату ДК УкрДО “Радон” направлена та розміщена на веб-сайті Харківської обласної державної адміністрації. Інформацію про діяльність Східної держінспекції за ІІ та ІІІ квартали 2010 року розміщено на веб-сайтах Харківської та Полтавської обласних державних адміністрацій;

Західна ДІ: для розміщення на веб-сайтах Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської та Чернівецької областей на електронні адреси прес-служб надіслано 8 повідомлень про діяльність держінспекції. Інформація про держіспекцію розміщена на сайтах Івано-Франківської та Закарпатської ОДА, однак оновлення інформації за 3 квартал прес-службами не проведено. Сайт Львівської ОДА не передбачає розміщення інформації про регіональні органи виконавчої влади. На зазначені веб-сайти також направлена оновлена інформація про наглядову та дозвільну діяльність держінспекції за 4 квартал 2010. В обласній газеті “Прикарпатська правда” (м.Івано-Франківськ) надруковано статтю просвітницького характеру про діяльність держінспекції та вимоги радіаційної безпеки. Стаття також розміщена в електронному варіанті видання. На сайті “Фіртка” (http://firtka.if.ua) 18.11.2010 розміщена інформація про діяльність держінспекції;

Південна ДІ: на веб-сайти облдержадміністрацій Одеської, Миколаївської та Херсонської областей надано по 2 інформаційних повідомлення про діяльність Південної держінспекції (за ІІ півріччя та 3й квартал). Проведено співбесіду з представником громадськості (Щелчковим О.В.) щодо проблеми надходження тритію у оточуюче природне середовище при використанні водо-водяних енергетичних реакторів, про підвищення критеріїв безпеки при збільшенні кількості енергетичних блоків АЕС;


Про стан розгляду звернень громадян

У ІІ півріччі 2010 року до Держатомрегулювання надійшло 16 письмових звернень громадян, які були своєчасно розглянуті відповідно до чинного законодавства України. Інформація стосовно отриманих звернень та наданих відповідей наведено у додатку 2.

Стан роботи із зверненнями громадян в Держатомрегулювання відповідно до Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в органах виконавчої влади, затвердженої постановою КМУ від 24 червня 2009 року № 630, оцінюється як така, що повністю відповідає вимогам, установленим законодавством.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux