Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Проєкти регуляторних актів
від 23 листопада 2005 р.
Київ
Аналіз впливу регуляторного акта "Загальні положення забезпечення безпеки при знятті з експлуатації блоків атомних станцій та дослідницьких ядерних реакторів"

1. Опис проблеми

В системі нормативно-правових актів (надалі НПА) з ядерної та радіаційної безпеки України існує чинний документ "Загальні положення забезпечення безпеки при знятті з експлуатації атомних електростанцій та дослідницьких ядерних реакторів (НП 306.2.02/1.004-98)", зареєстрований в Мін´юсті 23 січня 1998 року № 47/2487. Цей НПА визначає загальні принципи, критерії, вимоги та умови діяльності зі зняття з експлуатації блоків атомних станцій та дослідницьких ядерних реакторів (надалі ЗЕ). Вказаний документ був розроблений ще до початку практичної діяльності зі ЗЕ. Набуття досвіду діяльності зі ЗЕ та введення в дію Закону України "Про впорядкування питань, пов'язаних із забезпеченням ядерної безпеки" та нових НПА, що стосуються вказаної діяльності, обумовили необхідність удосконалення зазначеного документа.

2. Цілі державного регулювання

Ціллю регулювання даним НПА є забезпечення законодавчо визначених принципів безпеки, а саме: пріоритет захисту людини та навколишнього природного середовища від впливу іонізуючого випромінювання, забезпечення при використанні ядерної енергії мінімального рівня утворення радіоактивних відходів, в тому числі під час проведення діяльності зі ЗЕ. Вказані цілі мають бути досягнути завдяки завчасній підготовці до ЗЕ та дотриманню встановлених вимог безпеки регуляторними механізмами.

3. Альтернативні способи досягнення цілі державного регулювання

Регуляторний акт розроблений у відповідності до державних та міжнародних принципів регулювання безпеки під час використання ядерної енергії. Інших способів досягнення цілі державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки при ЗЕ, альтернативних запропонованому регуляторному акту, немає.

4. Механізм і відповідні заходи для розв'язання проблеми

Розв'язання проблеми досягається шляхом перегляду НПА для забезпечення вимог безпеки при здійсненні діяльності зі ЗЕ ядерних установок, в тому числі щодо безпечного поводження з РАВ та забезпечення якості.

5. Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

Прийняття цього акта вимагає від експлуатуючої організації своєчасно здійснювати необхідні заходи щодо безпечного ЗЕ відповідно до визначених Законом України "Про впорядкування питань, пов'язаних із забезпеченням ядерної безпеки" етапів. Гармонізація з новими НПА в галузі проектування та будівництва дозволяє підняти якість підготовки та культуру безпеки при ЗЕ, що в свою чергу буде сприяти забезпеченню прийнятного рівня захисту людини та навколишнього природного середовища.

6. Очікувані результати прийняття регуляторного акта

Забезпечення прийнятного рівня захисту людини та навколишнього природного середовища буде досягнуто завдяки більшій конкретизації заходів із радіаційного захисту та введення вимог щодо впровадження основних принципів радіаційної безпеки: виправданості, неперевищення, оптимізації.

Ефективне планування, розробка та впровадження проектів ЗЕ буде досягатися завдяки гармонізації з новими НПА в галузі проектування та будівництва.

Зменшення витрат на підтримку споруд, систем і елементів установки при ЗЕ завдяки менш жорстким вимогам до їх надійності у зв´язку з поступовим вилученням джерел іонізуючого випромінювання (нові принципи класифікації).

7. Запропонований строк дії регуляторного акта

Строк дії нормативно-правового акту постійно.

Відповідно до п. 10.2 "Порядку розроблення та видання норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки Державним комітетом ядерного регулювання України", термін перевірки документа через 5 років.

8. Показники результативності регуляторного акта

Впровадження цього НПА призведе до більш прогнозованого впливу потреб ЗЕ на суміжні види діяльності, усуненню недоцільного консерватизму при підготовці та виконанні ЗЕ і зниженню надмірного регулюючого тиску на Ліцензіата.

Результативність регулюючого акту може бути оцінена за такими показниками:

·        рівень захисту людини та навколишнього природного середовища ( у відповідності з показниками, що встановлені в нормах радіаційної безпеки);

·        якість планування, проектування, обґрунтування безпеки та здійснення діяльності зі ЗЕ (за результатами регулюючого розгляду заявок експлуатуючої організації).

9. Заходи, потрібні для відстеження результативності регуляторного акта.

Базове відстеження результативності акта буде здійснюватися за допомогою накопичення даних (статистичних, наукових досліджень або опитувань) від організацій, які застосовуватимуть цей НПА при здійсненні свої діяльності.

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux