Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Проєкти регуляторних актів
від 16 серпня 2006 р.
Київ
аналіз регуляторного впливу

Аналіз впливу регуляторного акта

"Вимоги до програм забезпечення якості при перевезенні радіоактивних матеріалів"

 

1. Опис проблеми

 

Встановлення вимог до програм забезпечення якості при перевезенні радіоактивних матеріалів обумовлено необхідністю підвищення безпеки перевезень радіоактивних матеріалів (далі РМ), що пов´язано з потенційною небезпекою опромінення людей і забруднення довкілля.

Одним із засобів забезпечення достатньої впевненості у тому, що норми безпеки, які встановлені правилами ядерної та радіаційної безпеки при перевезенні радіоактивних матеріалів, дотримуються на практиці - є розроблення та функціонування на підприємствах, установах, організаціях, які проваджують діяльність з перевезення РМ, програм забезпечення якості (далі ПЗЯ).

Встановлення вимог до ПЗЯ повинно гарантувати забезпечення ядерної та радіаційної безпеки при перевезенні РМ, відповідність провадження діяльності при перевезенні РМ встановленим вимогам.

 

2. Цілі державного регулювання

 

Ціллю регулювання є безумовне виконання вимог до забезпечення безпеки при перевезенні РМ, що досягається шляхом виконання норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки.

Ціллю встановлення вимог до структури та змісту ПЗЯ є удосконалення нормативно-правової бази у сфері використання ядерної енергії та радіаційної безпеки в частині, що стосується перевезення РМ і приведення її до вимог державних стандартів та рекомендацій МАГАТЕ.

 

3. Опис альтернатив запропонованому акта

 

Альтернативи запропонованому нормативно-правовому акта немає.

 

4. Механізм, який пропонується застосувати для розв´язання проблеми, і відповідні заходи

 

Ціль регулювання досягається шляхом підвищення вимог до функціонування існуючої системи якості суб´єктів господарювання, забезпечення повноти і об`єктивності опису виконання процесів перевезення РМ та контроль за їх виконанням.

 

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

 

Встановлені вимоги оптимізовано з урахуванням міжнародного і вітчизняного досвіду при здійсненні діяльності, що пов´язана з перевезенням РМ.

Не виявлено зовнішніх або внутрішніх чинників, які можуть негативно впливати на дотримання вимог цього акта.

 

6. Очікувані результати прийняття акта

 

Позитивні соціально-економічні наслідки введення в дію цього НПАпов´язані з підвищенням вимог до виконання усіх аспектів перевезення РМ та можливості ефективного контролю за процесом перевезення.

Впровадження акту передбачає повністю виключити кількість відмов та повернень на доопрацювання суб´єктам підприємницької діяльності програм забезпечення якості під час розгляду ліцензійних документів.

Можлива вигода економія коштів, які можуть бути витрачені на ліквідацію негативних наслідків, що можуть виникати внаслідок порушення законодавства, норм і правил з ядерної та радіаційної безпеки при перевезенні РМ.

Додаткові витрати населення, суб'єктів підприємницької діяльності та держави в зв´язку з впровадженням цього НПА не передбачаються.

 

7. Запропонований строк дії акта

 

Строк дії НПА 3 роки.

Термін перегляду - через 3 роки.

 

8. Показники результативності акта

 

З прийняттям цього регуляторного акта:

-будуть встановлені конкретні вимоги щодо розроблення ПЗЯ, які мають доповнювати вимоги щодо забезпечення безпеки при перевезенні РМ;

- забезпечується запобігання негативному впливу діяльності при перевезенні РМ та належний рівень захисту людини і навколишнього природного середовища;

- забезпечується здійснення комплексу заходів щодо контролю за дотриманням ліцензіатами вимог законів, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки при здійсненні діяльності з перевезення РМ.

Конкретні показники результативності регуляторного  акту:

- розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов'язаних з дією акта не має;

- кількість суб'єктів господарювання,  на яких поширюватиметься дія акту суб'єкти господарювання, які проваджують діяльність з перевезення РМ в рамках отриманих ними ліцензій на здійснення цього виду діяльності;

- розмір коштів і час, що витрачатимуться суб'єктами господарювання,  пов'язаними  з  виконанням  вимог  акта    суб'єкти  господарювання, на яких поширюватиметься дія акта, витрат не понесуть, тому що розроблення та введення в дію ПЗЯ проводиться самими суб´єктами господарювання;

- кількість повернень на доопрацювання суб´єктам господарювання програм забезпечення якості при перевезенні РМ під час розгляду ліцензійних документів передбачається повністю виключити;

- рівень поінформованості   суб'єктів   господарювання   з основних положень акта акт був розміщений на веб-сайті Держатомрегулювання для ознайомлення та надання пропозицій;

- рівень безпеки об´єктів, призначених для провадження діяльності з перевезення РМ про результативність акту, тобто, не зниження рівня безпеки об´єктів, призначених для провадження діяльності з перевезення РМ, свідчить наявність/відсутність систематичних порушень законодавства та норм і правил з ядерної та радіаційної безпеки, зокрема, підвищення відповідальності суб'єктів господарювання щодо виконання ними конкретних операцій з перевезення радіоактивних матеріалів та необхідність підвищення загального рівня підготовки персоналу для безпечного виконання перевезень, тощо.

 

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта.

 

Базове відстеження результативності акта здійснюється шляхом аналізу ПЗЯ, які будуть надаватися при отриманні/переоформленні ліцензій на провадження діяльності з перевезення РМ.

Періодичне відстеження результативності акта буде здійснюватися під час розгляду ліцензійних справ, а також під час проведення інспекційних перевірок суб´єктів господарювання на предмет виконання ними вимог та умов безпеки (ліцензійних умов) провадження діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів. 

 

 

Голова                                                                            О.А. Миколайчук

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux