Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
від 27 квітня 2023 р.
Київ
Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта «Вимоги до звіту про аналіз безпеки провадження діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів», затвердженого наказом Держатомрегулювання від 31.08.2004 № 141, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.09.2004 за № 1127/9726

 Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта

«Вимоги до звіту про аналіз безпеки провадження діяльності 

з перевезення радіоактивних матеріалів»

затвердженого наказом Держатомрегулювання від 31.08.2004 № 141, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.09.2004 за № 1127/9726.

 

1.Виконавець заходів з відстеження регуляторного акту

Заходи з відстеження результативності акта здійсненні Департаментом безпеки радіаційних технологій та поводження з РАВ.


2. Цілі прийняття регуляторного акта

Регуляторний акт спрямований на удосконалення системи нормативно-правового регулювання ядерної та радіаційної безпеки при перевезенні радіоактивних матеріалів.

Ціллю регулювання є забезпечення захисту персоналу, населення та довкілля від дії іонізуючого випромінювання при провадженні діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів.

У нормативно-правовому акті встановленні вимоги та умови, яких має дотримуватись ліцензіат при здійсненні діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів.

 

3. Строк виконання заходів з відстеження

 Заходи з відстеження здійснювались з 03.01.2023 до 03.02.2023.

 

4. Методи одержання результатів відстеження

Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалось шляхом аналізу ліцензійних справ, актів інспекційних перевірок, звітних матеріалів ліцензіатів, звернень ліцензіатів та заявників за 2020 - 2022 роки.


5. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних

Про результативність акта свідчить відсутність порушення законодавства, норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів, низька ймовірність виникнення радіаційних аварій при перевезенні радіоактивних матеріалів, мінімізація негативного впливу на персонал, населення та навколишнє середовище діяльності, пов’язаної з перевезенням радіоактивних матеріалів

 

6. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Кількісними показниками результативності регуляторного акта є кількість порушень законодавства, норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів.

Якісними показниками є відсутність (позитивний)/наявність (негативний) порушень законодавства, норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів.

За період відстеження було розглянуто 42 заяви на отримання/внесення змін до ліцензій на право провадження діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів. За звітний період зафіксовано 2 порушення законодавства, норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів. Складено 2 протоколи про порушення вимог Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії». Аналіз доз опромінення персоналу, зайнятого при перевезенні радіоактивних матеріалів, показав неперевищення значень контрольних рівнів. У зв’язку з відсутністю радіаційних аварій при перевезенні радіоактивних матеріалів не було негативного впливу на персонал, населення та навколишнє середовище діяльності, пов’язаної з перевезенням радіоактивних матеріалів.

 

7. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Відстеження результативності регуляторного акта свідчать про досягнення цілі регулювання. Ступінь досягнення цілі – позитивний.


 

Виконуючий обов'язки Голови – 

Головного державного інспектора

з ядерної та радіаційної безпеки України                                            Олег КОРІКОВ

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux