Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Продовження терміну експлуатації енергоблоку № 5 Запорізької АЕС
Опубліковано 25 листопада 2020 року о 14:00

З метою залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля, надання можливості вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади Державна інспекція ядерного регулювання України з 25 листопада по 25 грудня 2020 року проводить публічне громадське обговорення питання про можливість продовження експлуатації ядерної установки - енергоблоку №5 Запорізької АЕС.


На виконання вимог Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» експлуатуюча організація ДП «НАЕК «Енергоатом» надала на розгляд Держатомрегулювання Заяву про внесення змін/переоформлення ліцензії серії ЕО № 000196 на право здійснення діяльності «експлуатація ядерної установки енергоблоку №5 Запорізької АЕС» у зв’язку із забезпеченням безпечної довгострокової експлуатації енергоблоку №5 Запорізької АЕС на енергетичних рівнях потужності після досягнення встановленого проектом строку служби.


У Звіті з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ) енергоблоку №5 Запорізької АЕС, який відповідно до законодавства є обов’язковим додатком до Заяви, експлуатуючою організацією обґрунтовується можливість безпечної довгострокової експлуатації енергоблоку (із матеріалами комплексного аналізу безпеки енергоблоку №5 Запорізької АЕС можна ознайомитись за посиланням).


Держатомрегулюванням завершено державна експертиза ядерної та радіаційної безпеки матеріалів ЗППБ енергоблоку №5 Запорізької АЕС (з висновком державної експертизи можна ознайомитись за посиланням).


З метою перевірки повноти і достовірності відомостей, що містяться в поданих ДП «НАЕК «Енергоатом» документах, визначення спроможність заявника дотримуватися умов провадження заявленого виду діяльності, встановлених нормами та правилами з ядерної та радіаційної безпеки в період з 9 по 13 листопада 2020 року на майданчику Запорізької АЕС було проведене інспекційне обстеження. З актом інспекційного обстеження можна ознайомитись за посиланням.


Зі змістом проєкту рішення Держатомрегулювання за результатами розгляду Заяви ДП НАЕК «Енергоатом» про внесення змін до ліцензії серії ЕО № 000196 на право здійснення діяльності «експлуатація ядерної установки енергоблоку №5 Запорізької АЕС» можна ознайомитись за посиланням.


Документи ВП «Запорізька АЕС» (Звіт з періодичної переоцінки безпеки «Фактор безпеки №14. Вплив експлуатації на навколишнє середовище») доступні за посиланням.


Ознайомитись із Звітом про проведення громадських слухань та зустрічей з громадськістю у форматі громадських слухань для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №5 ВП «Запорізька АЕС» у понадпроектний термін можна за посиланням.


У рамках обговорення 17 грудня 2020 року о 12:00 відбудуться громадські слухання у режимі онлайн конференції.

Зауваження та пропозиції до проєкту рішення приймаються до 25 грудня 2020 року:

- адреса: Державна інспекція ядерного регулювання України, м. Київ, 01011, вул. Арсенальна 9/11 (в письмовому вигляді);

- e-mail: [email protected].

Контактна особа: Княжницька Тетяна Вікторівна – начальник Управління інформаційно-аналітичного забезпечення та цифрового розвитку, тел. (044) 277-12-02.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux