Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Звіти про відстеження результативності
від 08 січня 2009 р.
Київ
Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта - наказу Держатомрегулювання від 02.12.2002 № 125 «Про затвердження Вимог та умов безпеки (ліцензійних умов) провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання»

 

Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта -

наказу Держатомрегулювання від 02.12.2002 № 125

«Про затвердження Вимог та умов безпеки (ліцензійних умов) провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання»,

зареєстрованого у Мін’юсті України 17.12.2002 за № 978/726

1.Виконавець заходів з відстеження регуляторного акта

Заходи з періодичного відстеження результативності регуляторного акта здійснені Управлінням безпеки радіаційних технологій Держатомрегулювання.

 

2. Цілі прийняття регуляторного акта

Метою прийняття регуляторного акта є:

встановлення вимог та умов безпеки (ліцензійних умов) провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання;

підвищення ефективності державного регулювання, якості здійснення діяльності з використання ДІВ, підвищення рівня радіаційного захисту персоналу та населення.

закладання основ для розробки конкретних вимог та умов безпеки для кожної сфери застосування ДІВ;

забезпечення системного підходу до встановлення вимог та умов безпеки провадження діяльності з використання ДІВ.

 

3. Строк виконання заходів з відстеження

Заходи з періодичного відстеження результативності регуляторного акта здійснювались один раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з дня його повторного відстеження на підставі статистичних даних за результатами аналізу звітних документів ліцензіатів (з 25.11.2008 по 25.12.2008).

4. Тип відстеження: періодичне.

 

5. Методи одержання результатів відстеження

Періодичне відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося:

статистичним методом шляхом проведення аналізу ліцензійних документів з метою визначення кількості суб’єктів господарювання, які використовують ДІВ.

 

6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних.

За результатами аналізу результатів відстеження статистичним методом встановлено, що:

-    загальна кількість суб’єктів, що здійснюють діяльність з використання ДІВ близько 4000;

-    за оцінками Держатомрегулювання прямі надходження до загального фонду Державного бюджету України складатимуть 46650 грн. (використовують радіонуклідні ДІВ 549 ліцензіатів), 841 840 грн. (використовують не радіонуклідні ДІВ 2476 ліцензіатів). Плата за одну ліцензію на використання радіонуклідних ДІВ складає 850 грн., не радіонуклідних ДІВ – 340 грн.

-    за результатами оцінки ліцензійних документів, що стосуються провадження діяльності з використання ДІВ, встановлено що положення регуляторного документу є недостатніми для медичних закладів, що використовують ДІВ та не містять конкретних вимог та умов безпеки щодо радіаційного захисту пацієнтів.

-    положення регуляторного акту мають бути основними (базовими) для усіх суб’єктів, що здійснюють діяльність з використання ДІВ, та закладати основу для розробки та прийняття ліцензійних умов, що стосується кожної окремо галузі застосування ДІВ.

 

7.Кількісні та якісні значення показників результативності акта.

Кількісними показниками результативності регуляторного акта є:

розмір надходжень до загального фонду Державного бюджету України, пов'язаних з дією регуляторного акта, зростає в зв’язку з запровадженням новітніх ядерних та радіаційних технологій у медицині науці та промисловості.

кількість суб'єктів господарювання, на яких поширюватиметься дія акта – 4000. Кількість суб’єктів діяльності зростатиме за рахунок суб’єктів, що надають послуги з постачання, технічного обслуговування та ремонту ДІВ, медичних закладів онкологічного профілю недержавної форми власності, що створюються;

Якісними показниками результативності регуляторного акта є

підвищення рівня радіаційної безпеки ДІВ та радіаційного захисту персоналу і населення при застосуванні ДІВ;

підвищення ефективності державного регулювання шляхом проведення перегляду регуляторного акта та внесення змін та доповнень відповідно до директив Євроатому, рекомендацій МАГАТЕ, з урахуванням найкращої міжнародної практики та досвіду застосування цього регуляторного акта.

8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.

Пріоритетними завданнями, що вирішенні впровадженням регуляторного акту є підвищення рівня радіаційної безпеки, забезпечення радіаційного захисту персоналу, населення та навколишнього природного середовища, попередження радіаційних аварій при використанні ДІВ.

Регуляторний акт після проведення його перегляду у 2009 році має бути базовим документом та його положення встановлювати основні вимоги та умови безпеки, дотримання яких має гарантувати достатній рівень безпеки використання ядерних та радіаційних технологій у промисловості, медицині, наукових дослідженнях, навчанні тощо.

 

Заступник Голови Держатомрегулювання О. Макаровська

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux