Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акта − наказу Держатомрегулювання України від 03.12.2013 № 138 «Про затвердження переліку джерел іонізуючого випромінювання діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування»
1. Виконавець заходів з відстеження
Заходи з базового відстеження результативності регуляторного акта здійсненні Управлінням радіаційної безпеки Держатомрегулювання України.
2. Цілі прийняття акта
Метою прийняття цього нормативно-правового акта є зменшення регуляторного тиску на користувачів джерел іонізуючого випромінювання (далі – ДІВ) з низьким рівнем потенційної небезпеки.
Це реалізується шляхом звільнення від ліцензування діяльності з використання тих ДІВ, що відповідають Критеріям, за якими діяльність з використання джерел іонізуючого випромінювання звільняється від ліцензування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 № 1174, шляхом включення їх до Переліку джерел іонізуючого випромінювання діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування.
3. Строк виконання заходів з відстеження
Заходи з базового відстеження результативності регуляторного акта здійснювались протягом місяця з 25.01.2014 по 25.02.2014.
5. Методи одержання результатів відстеження
6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних
За результатами базового відстеження статистичним методом встановлено, що протягом місяця з 25.01.2014 по 25.02.2014 було отримано 18 заяв на отримання (внесення змін, переоформлення ліцензій на провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання). З цієї кількості тільки 1 заява стосуються ліцензування діяльності з використання ДІВ, які звільняються від ліцензування та входять до переліку.
Результати аналізу базового відстеження статистичним методом:
Термін базового відстеження |
Кількість отриманих заяв щодо ліцензування діяльності з використання ДІВ |
Кількість заяв, що стосується використання ДІВ, що включені до переліку
|
25.01.2014 по 25.02.2014 |
18 |
1 |
Аналіз результатів базового відстеження статистичним методом шляхом аналізу документів суб’єктів діяльності, які отримують ліцензії в Державних інспекціях з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання України на провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання, свідчить що відсоток ліцензіатів, на які поширюється дія регуляторного акта складає приблизно 5 відсотків від загальної кількості ліцензіатів.
7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.
Кількісними показниками результативності регуляторного акта є:
кількість суб'єктів господарювання, на яких поширюватиметься дія акта – приблизно 150 - кількість суб’єктів зростатиме за рахунок включення до «Переліку ДІВ, діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування» нових ДІВ, що постачаються (виробляються) та відповідають критеріям звільнення;
розмір коштів і час, що витрачатимуться суб'єктами господарювання, пов'язаними з виконанням вимог акта: суб'єкти господарювання будуть економити кошти шляхом звільнення їх від процедури ліцензування в зв’язку з використанням ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки;
рівень поінформованості суб'єктів господарювання з основних положень акта: інформування здійснюється шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Держатомрегулювання, письмових повідомлень зацікавлених установ та проведення “гарячої лінії”.
Якісними показниками результативності регуляторного акта є:
зменшення регуляторного тиску на суб’єктів діяльності, які використовують джерела іонізуючого випромінювання, що мають низький рівень потенційної небезпеки шляхом звільнення діяльності з цими ДІВ від ліцензування;
підвищення рівня радіаційної безпеки шляхом зосередження регулюючого контролю на об’єктах використання ДІВ з високим рівнем потенційної небезпеки.
8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.
З прийняттям цього регуляторного акта:
реалізовано положення статті 7 Закону України «Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії»;
зменшено регуляторний тиск на суб’єктів діяльності, що використовують ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки;
поліпшено ефективність ліцензування діяльності по використанню ДІВ, що мають високий рівень потенційної небезпеки шляхом економії часу та ресурсів на ліцензуванні діяльності по використанню ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки.
Аналіз вигод і затрат реалізації регуляторного акта:
Суб’єкти |
Вигоди |
Затрати |
Суб’єкти діяльності в сфері використання ядерної енергії
|
зменшення регуляторного тиску на суб’єктів діяльності що використовують ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки шляхом звільнення їх від ліцензування |
відсутні |
Орган державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки |
Підвищення ефективності ліцензування діяльності по використанню ДІВ, що мають високий рівень потенційної небезпеки |
зменшення трудозатрат на ліцензування діяльності з використання ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки |
Перший заступник Голови - Головний
державний інспектор з ядерної та
радіаційної безпеки України М.Х. Гашев
«____»__________2014