Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Проєкти регуляторних актів
від 25 жовтня 2010 р.
Київ
ПЗ

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту постанови Кабінету Міністрів України

«Про внесення змін до Порядку справляння та розмірів плати за здійснення дозвільних процедур у сфері використання ядерної енергії»

 

1.           Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку справляння та розмірів плати за здійснення дозвільних процедур у сфері використання ядерної енергії» розроблено Державним комітетом ядерного регулювання України з метою внесення до постанови Кабінету Міністрів України від 6 травня 2001 року N 440 «Про затвердження Порядку справляння та розмірів плати за здійснення дозвільних процедур у сфері використання ядерної енергії» змін, необхідних для забезпечення реалізації Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії», який 11 лютого 2010 року за N 1874-VI був прийнятий Верховною Радою України, та постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2009 року N 737 «Про заходи щодо упорядкування адміністративних послуг».

Відповідно до Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» здійснення діяльності у сфері використання ядерної енергії на території України базується на дозвільному принципі. Дозвіл на кожен окремий вид діяльності надається лише одним уповноваженим на це Президентом України органом державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки, а саме Державним комітетом ядерного регулювання України.

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» внесені зміни до переліку видів діяльності у сфері використання ядерної енергії, що підлягають ліцензуванню.

Крім того, відповідно до статті 161 Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії», у разі втрати чи псування ліцензії органом державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки чи його територіальним органом може бути на платній основі виданий дублікат ліцензії.

Відповідно до Тимчасового порядку надання адміністративних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2009 р. N 737 «Про заходи щодо упорядкування адміністративних послуг», видача ліцензій, сертифікатів, інших документів дозвільного характеру належить до адміністративних послуг. Плата за надання таких послуг справляється у розмірі, встановленому з урахуванням економічно обґрунтованих витрат і Методики визначення собівартості платних адміністративних послуг, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2010 р. N 66.

 

2.           Мета і шляхи її досягнення

Запропоновані цим проектом зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 6 травня 2001 року N 440 «Про затвердження Порядку справляння та розмірів плати за здійснення дозвільних процедур у сфері використання ядерної енергії», направлені на приведення її у відповідність до норм Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» та постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2009 р. N 737 «Про заходи щодо упорядкування адміністративних послуг», в частині переліку видів діяльності, які підлягають ліцензуванню, та розмірів плати за здійснення дозвільних процедур у сфері використання ядерної енергії.

Проектом постанови перелік видів ліцензій та інших документів дозвільного характеру, за видачу яких справляється плата, приведено у відповідність до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії».

А саме, відповідно до статті 12 Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» (далі - Закон) розмір плати за проведення дозвільних процедур у сфері використання ядерної енергії та порядок її справляння встановлюються Кабінетом Міністрів України. Відповідно до Закону дозвільна діяльність у сфері використання ядерної енергії передбачає:

-          ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії;

-          ліцензування діяльності експлуатуючої організації на окремому етапі життєвого циклу ядерної установки або сховища для захоронення радіоактивних відходів та видачу такій організації
окремих дозволів на виконання певних видів робіт чи операцій на окремих етапах життєвого циклу ядерної установки або сховища для захоронення радіоактивних відходів;

-          ліцензування діяльності, пов'язаної із здійсненням персоналом безпосереднього управління реакторною установкою, та діяльності посадових осіб експлуатуючої організації, до службових обов'язків
яких належить здійснення організаційно-розпорядчих функцій, пов'язаних із забезпеченням ядерної та радіаційної безпеки;

-          видачу сертифікатів про затвердження у разі перевезення радіоактивних матеріалів;

-         видачу дозволів на перевезення радіоактивних матеріалів;

-         державну реєстрацію джерел іонізуючого випромінювання.

При цьому:

-         видача дозволів на перевезення радіоактивних матеріалів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.10.2007р. N 1196 «Деякі питання перевезення радіоактивних матеріалів» здійснюється на безоплатній основі;

-         оплата послуг з реєстрації джерел іонізуючого випромінювання здійснюється згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2000р. N 1718 «Деякі питання державного регулювання діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання».

Відповідно до статті 14 Закону протягом строку дії ліцензії Держатомрегулювання чи його територіальні органи (Державні інспекції з ядерної та радіаційної безпеки) можуть вносити до неї зміни або здійснювати переоформлення ліцензії.

Відповідно до статті 161 Закону у разі втрати або пошкодження ліцензії Держатомрегулювання чи його територіальним органом може бути виданий дублікат ліцензії.

Крім того, проектом постанови змінено розміри плати за здійснення дозвільних процедур у сфері використання ядерної енергії та встановлено розмір плати за видачу дублікатів ліцензій.

 

3.           Правові аспекти

У сфері суспільних відносин, що регулюються проектом акта, діють такі закони та інші нормативно-правові акти:

1) Закон України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку»;

2) Закон України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії»;

3) Порядок справляння та розмірів плати за здійснення дозвільних процедур у сфері використання ядерної енергії, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2001 р. N 440;

4) Положення про Державний комітет ядерного регулювання України, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2006 р. N 1830;

5) Постанова Кабінету Міністрів України від 17 липня 2009 р. N 737 «Про заходи щодо упорядкування адміністративних послуг».

Проект акта не стосується прав та обов'язків громадян.

4.           Фінансово-економічне обґрунтування

Проект постанови Кабінету Міністрів України передбачає встановлення економічно обґрунтованих розмірів плати за видачу, внесення змін, переоформлення ліцензій в сфері використання ядерної енергії, видачу їх дублікатів та видачу сертифікатів про затвердження у разі перевезення радіоактивних матеріалів. Детальний фінансово-економічний розрахунок собівартості здійснення дозвільних процедур у сфері використання ядерної енергії додається.

 

5.           Позиція заінтересованих органів

Проект акта потребує погодження з Міністерством фінансів України, Міністерством економіки України, Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва, отримання висновку правової експертизи Міністерства юстиції України.

 

6.           Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

 

7.           Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

 

8.           Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

 

9.           Позиція соціальних партнерів

Положення акта не стосуються соціально-трудової сфери та не потребують узгодження з уповноваженими представниками від всеукраїнських профспілок, їх об’єднань та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців.

 

10.      Прогноз результатів

Прийняття проекту постанови направлене на приведення нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України у відповідність до чинного законодавства та забезпечить встановлення розмірів плати за здійснення дозвільних процедур у сфері використання ядерної енергії на рівні економічно обґрунтованих витрат на їх здійснення.

 

 

Голова

 

О.Миколайчук

«______»_________________2010

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux