Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Проєкти регуляторних актів
від 09 червня 2010 р.
Київ
ПЗ

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до наказу Держатомрегулювання

“Про внесення змін до нормативно-правового акту

“Порядок проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів”

 

1.     Обґрунтування необхідності прийняття акта

Зміни до нормативно-правового акту “Порядок проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів” (далі – НПА), проект яких подається, підготовлений з метою приведення нормативно-правової бази у відповідність до норм, правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки України, відповідно до Положення про Державний комітет ядерного регулювання України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2006 № 1830 та до Положення про Державну регіональну інспекцію з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання, затвердженого наказом Держатомрегулювання від 16.10.2007 та зареєстровано у Мін’юсті від 14.11.2007 № 1269/14536 та на пропозицію Головного інформаційно-аналітичного центру державної системи обліку РАВ при ДК УкрДО “Радон” від 21.08.2009 № 1-10/9-698.

НПА, зміни до якого пропонуються, сприятиме функціонуванню державної системи обліку РАВ, а саме: виявленню РАВ, забезпеченню контролю за накопиченням і переміщенням РАВ, своєчасності передачі їх спеціалізованим підприємствам на переробку та зберігання, плануванню потужностей сховищ для зберігання та захоронення, а також забезпеченню постійного поновлення та своєчасного внесення змін до Державного реєстру РАВ та Державного кадастру сховищ та місць тимчасового зберігання РАВ.

 

2. Мета і шляхи її досягнення

Внесення змін до НПА спрямовано на удосконалення національної системи державного обліку РАВ.

Мета внесення змінприведення НПА у відповідність до існуючої організаційної структури, в системі органів державного управління та державного регулювання у сфері використання ядерної енергії та врахування накопиченого досвіду третьої державної інвентаризації РАВ в Україні.

 

3. Правові аспекти

Предметом правового регулювання проекту наказу є підвищення ефективності функціонування державної системи обліку РАВ, забезпечення повноти і об’єктивності її даних про реальні обсяги і характеристики РАВ.

У даній сфері суспільних відносин діють наступні нормативні акти:

Закон України “Про ратифікацію Об'єднаної конвенції про безпеку поводження з відпрацьованим паливом та про безпеку поводження з радіоактивними відходами”

Закон України “Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку”;

Закон України “Про поводження з радіоактивними відходами”;

Закон України “Про захист людини від іонізуючого випромінювання”;

Закон України “Про фізичний захист ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання”.

А також:

Положення про Державний комітет ядерного регулювання, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.06 № 1830;

Положення про Державну регіональну інспекцію з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання, затверджене наказом Держатомрегулювання від 16.10.2007 № 139, зареєстроване в Мін’юсті від 14.11.2007 за № 1269/14536.

Реалізація Положення не потребує внесення змін до чинних нормативно-правових актів або розроблення нових нормативно-правових актів.

Проект Положення не стосується прав та обов’язків громадян.

 

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація змін до нормативно-правового акта не потребує додаткових матеріальних та інших витрат з державного бюджету.

 

5. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу погоджено структурними підрозділами Держатомрегулювання. Проект наказу потребує погодження з МОЗ України, Мінпироди, Мінпаливенерго, МНС України та Держкомпромполітики та проведення правової експертизи Мін’юстом.

 

6. Регіональний аспект

Проект наказу не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

 

7. Запобігання корупції

У проекті наказу відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

 

8. Громадське обговорення

Проект наказу не потребує громадського обговорення.

 

9. Позиція соціальних партнерів

Положення акта не стосуються соціально-трудової сфери та не потребують узгодження з уповноваженими представниками від всеукраїнських профспілок, їх об’єднань та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців.

 

10. Прогноз результатів

Враховуючи важливість для України, особливо в умовах економічної кризи, забезпечення пріоритетності захисту людини, навколишнього природного середовища, а також недопущення неконтрольованого накопичення РАВ, внесення змін є важливим кроком до підвищення ефективності функціонування державної системи обліку РАВ та їх сховищ.

 

Заступник Голови О. Макаровська

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux