Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Повідомлення про оприлюднення
від 10 жовтня 2012 р.
Київ
Пояснювальна записка

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України»

 

1.     Обґрунтування необхідності прийняття акта

 

Законом України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» встановлений порядок ліцензування у сфері використання ядерної енергії. Крім того, статтею 12 цього Закону визначено, що перелік документів, які подаються для отримання ліцензії на провадження діяльності у сфері використання ядерної енергії, а також вимоги щодо оформлення та змісту таких документів встановлюються органом державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки.

Відповідно до норм вищезазначеного Закону Державною інспекцією ядерного регулювання України був розроблений та зареєстрований в Міністерстві юстиції України наказ «Про затвердження Положення про перелік та вимоги щодо форми та змісту документів, що подаються для отримання ліцензії на провадження окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії» від 06.08.2012 №153. З 01 жовтня 2012 року цей наказ набрав чинності.

У зв’язку із зазначеним та з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до вимог чинного законодавства потребує визнання такою, що втратила чинність постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії» від 06 грудня 2000 року № 1782 (із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України  від 9 серпня 2001 року № 1006, від 12 вересня 2002 року № 1362, від 4 лютого 2004 року № 125).

 

2.     Мета та шляхи її досягнення

 

Метою проекту постанови «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» є приведення нормативно-правових актів у сфері використання ядерної енергії у відповідність до вимог чинного законодавства, а також недопущення дублювань в процесі ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії, а саме, встановлення порядку ліцензування, переліку документів, які подаються для отримання ліцензії на провадження таких видів діяльності та визначення вимог щодо оформлення та змісту таких документів тощо. 

 

3. Правові аспекти

 

У сфері відносин, що регулюються цим наказом, діють такі нормативні акти:

- Закон України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії»;

- Указ Президента від 06.04.2011 №403/2011 «Про Положення про Державну інспекцію ядерного регулювання України»;

- наказ Державної інспекції ядерного регулювання України «Про затвердження Положення про перелік та вимоги щодо форми та змісту документів, що подаються для отримання ліцензії на провадження окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії» від 06.08.2012 № 153, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 серпня 2012 року за № 1453/21765.

 

Реалізація акта не потребує внесення змін до чинних чи розроблення нових актів.

Проект акта не стосується прав та обов'язків громадян.

 

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація акта не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

 

5. Позиція зацікавлених сторін

 

Проект акта потребує погодження з Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Державною службою України з питань регуляторної політики та підприємництва і отримання висновку правової експертизи Міністерства юстиції України.

 

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосуються питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

 

7. Запобігання корупції

У проекті акту відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

 

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

 

9. Позиція соціальних партнерів

 

У проекті акта відсутні норми, що впливають на соціальний захист населення, забезпечення охорони праці чи інші правові відносини у трудовій сфері, не потребує погодження уповноважених представників від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

 

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект постанови є регуляторним актом, який повністю відповідає принципам державної регуляторної політики. Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» до проекту акту підготовлено аналіз регуляторного впливу. Вплив зовнішніх факторів на дію акта не передбачається. Із прийняттям регуляторного акта механізми впливу на фізичних, юридичних осіб залишаються незмінними, перешкоди та негативні наслідки щодо впровадження та виконання ними вимог регуляторного акта відсутні.

 

11. Прогноз результатів

 

Введення в дію постанови сприятиме впорядкуванню питань дозвільної діяльності у сфері використання ядерної енергії.

 

 

Голова Державної інспекції ядерного регулювання України

 

"___"_______________ 2012р.

 

 

 

 

 

  

О.А. Миколайчук  

 

 

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux