Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Проєкти регуляторних актів
від 31 жовтня 2012 р.
Київ
АРВ

Аналіз регуляторного впливу

до проекту наказу Державної інспекції ядерного регулювання України

“Про затвердження Порядку розгляду справ про порушення вимог законодавства та застосування санкцій до суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії ”

 

1.      Опис проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання

З метою забезпечення реалізації вимог статей 22, 24, 25 та 82 Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку", статті 171 Закону України "Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії" та підпункту 50 пункту 4 Указу Президента України від 06.04.2011 № 403/2011 «Про Положення про Державну інспекцію ядерного регулювання України», виникла потреба у нормативному встановленні процедури та послідовності розгляду справ про порушення вимог законодавства та застосування санкцій до суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії.

З огляду на викладене Держатомрегулювання України розробила проект наказу «Про затвердження Порядку розгляду справ про порушення вимог законодавства та застосування санкцій до суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії».

 

2.      Визначення цілей державного регулювання

Проект наказу спрямований на урегулювання процедури розгляду Держатомрегулювання України справ про порушення вимог законодавства та застосування санкцій до суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії.

 

3.  Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення встановлених цілей та аргументи щодо переваги обраного способу

Держатомрегулювання України не вбачає альтернативного способу можливого врегулювання зазначених відносин, окрім розробки проекту наказу, оскільки не визначення процедури та послідовності розгляду справ про порушення вимог законодавства та застосування санкцій до суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії може привести до порушення як інтересів держави так і інтересів суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії .

Обраний спосіб – прийняття наказу – є оптимальним способом досягнення цілей державного регулювання, оскільки, встановлює чітку процедуру розгляду Держатомрегулювання України справ про порушення вимог законодавства та застосування санкцій до суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії.

 

4. Опис механізмів, які пропонується застосувати для розв'язання визначеної проблеми, та відповідних заходів

Механізмом, який забезпечить розв’язання визначеної проблеми, є затвердження даного наказу, який забезпечить нормативне врегулювання питання щодо розгляду справ про порушення вимог законодавства та застосування санкцій до суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії.

Проектом наказу пропонується затвердити Порядок розгляду справ про порушення вимог законодавства та застосування санкцій до суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії.

Реалізація цих норм сприятиме розвитку і вдосконаленню діяльності у сфері використання ядерної енергії, забезпеченню дотримання суб’єктами діяльності у сфері використання ядерної енергії вимог ядерної та радіаційної безпеки, запобіганню проявам корупції та інших правопорушень.

 

5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття регуляторного акта

Впровадження регуляторного акта дозволить удосконалити процедуру розгляду Держатомрегулювання України справ про порушення вимог законодавства та застосування санкцій до суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії.

Негативний вплив зовнішніх факторів на дію цього регуляторного акта відсутній.

Реалізація положень регуляторного акта не потребує додаткових матеріальних та фінансових витрат із Державного бюджету.

 

6. Визначення очікуваних результатів прийняття регуляторного акта

Основним наслідком запровадження зазначеного регуляторного акта є нормативне врегулювання проблемного питання та забезпечення виконання Держатомрегулювання України своїх повноважень в повній мірі відповідно до Положення про Державну інспекцію ядерного регулювання України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 403/2011.

 

Об`єкт впливу

Вигоди

Витрати

Держава

Удосконалення процедури  розгляду в Держатомрегулювання України справ про порушення вимог законодавства та застосуванні санкцій до суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії, надходження коштів від сплати штрафів до державного бюджету.

Не передбачаються

Населення

 Дія акта не поширюється на окремих громадян

Суб`єкти господарювання

Визначення чіткої та прозорої процедури застосування заходів впливу за порушення вимог законодавства з метою попередження правопорушень та реалізації принципу адекватності проступку та міри покарання.

Не передбачаються (за умови дотримання вимог закону)

 

7. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

Строк дії регуляторного акта не обмежений.

 

8. Визначення показників результативності регуляторного акта

Показниками результативності регуляторного акта є належне виконання суб’єктами діяльності у сфері використання ядерної енергії вимог Закону України "Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії".

Конкретні показники результативності регуляторного акта:

- реалізація положень регуляторного акта передбачає надходження до державного бюджету;

- уникнення або зменшення випадків оскарження рішень про застосування штрафів

- дія акта поширюється на всіх суб'єктів, які здійснюють діяльність у сфері використання ядерної енергії, щодо якої Законом України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» встановлені вимоги обов'язкового отримання ліцензії та/або іншого документа дозвільного характеру і реєстрації, без одержання таких документів або реєстрації, а також на суб'єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії за невиконання чи неналежне виконання умов ліцензії та/або іншого документа дозвільного характеру;

- реалізація положень регуляторного акта не потребує додаткових коштів і часу, що витрачатимуться суб'єктами господарювання та/або фізичними особами, пов'язаними з виконанням вимог акта;

- рівень поінформованості суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії з основних положень акта – середній, оскільки проект наказу розміщено на офіційному сайті Держатомрегулювання України www.snrc.gov.ua.

 

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта

Відстеження результативності наказу буде здійснюватись Держатомрегулювання України шляхом аналізу статистичних даних.

Для визначення результативності даного наказу буде здійснюватись базове, повторне та періодичні відстеження.

Базове відстеження буде проводитись після набрання чинності цього наказу.

Повторне відстеження передбачається здійснити через 1,5 роки після проведення базового відстеження наказу.

Періодичні відстеження результативності наказу передбачається здійснювати раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього наказу.

У разі виявлення неврегульованих та проблемних моментів шляхом проведення аналізу показників дії цього акта, ці моменти буде виправлено шляхом внесення відповідних змін.

Аналіз регуляторного впливу підготовлено Відділом санкцій та контролю Управління координації інспекційної діяльності Департаменту з питань безпеки ядерних установок Держатомрегулювання України.

 

 

 

Голова О. А. Миколайчук

 

«______» жовтня 2012 р.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux