Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Виконуючий обов'язки Голови провів зустріч з Головуючим Асоціації Західноєвропейських регулюючих органів (WENRA)
Опубліковано 05 березня 2022 року о 12:20

4 березня 2022 року виконуючий обов’язки Голови Держатомрегулювання – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег КОРІКОВ, провів on-line зустріч з Головуючим Асоціації Західноєвропейських регулюючих органів (Western European Nuclear Regulator’s Association (WENRA)), яким на даний час є Генеральний директор регулюючого органу ядерної та радіаційної безпеки Франції (ASN) пан Олівера Гупта (Olivier GUPTA), та заступником Головуючого у WENRA паном Марком Фой (Mark FOY). Зустріч відбулася відповідно до пропозиції пана Олівера Гупта, отриманої 02.03.2022 електронною поштою у зв’язку із ситуацією, що склалася із забезпеченням ядерної та радіаційної безпеки на об’єктах ядерної енергетики України, під час воєнних дій проти України з боку Російської Федерації спрямованих у тому числі на такі об’єкти. 

Метою зустрічі було проведення консультацій щодо заходів та дій, які можуть бути здійснені з боку WENRA, для сприяння вирішенню питань безпеки ядерних об’єктів на території України під час російської воєнної агресії та підтримки діяльності українського регулюючого органу в цих умовах.  

Під час зустрічі Олег КОРІКОВ поінформував своїх європейських колег стосовно наслідків захоплення військами країни агресора території зони відчуження та промислового майданчика Чорнобильської АЕС, серед яких: втрата контролю за безпекою розміщених там радіаційно-ядерних об’єктів, як з боку регулюючого органу, так і зі сторони Оператора; зафіксоване підвищення рівнів потужності дози гама випромінювання, динаміку якого, через несправність системи радіаційного моніторингу зони відчуження, неможливо контролювати; відсутність 9-ту добу можливості провести ротацію оперативного персоналу, який вимушений у таких умовах забезпечувати основні заходи підтримки безпеки об’єктів, захоплені у полон 130 нацгвардійців охорони ЧАЕС, відсутність резервного енергоживлення, відсутність логістичних ланцюгів матеріально-технічного постачання. 

Також було констатовано, що Держатомрегулювання постійно надає МАГАТЕ через відповідні офіційні канали актуальну інформацію щодо поточної безпекової ситуації, проводить консультації із Генеральним директором МАГАТЕ паном Гроссі, представниками Європейської Комісії, асоціації ENSREG. Однак, нажаль, жодні дипломатичні зусилля МАГАТЕ та інших міжнародних партнерів не принесли реальних результатів щодо зниження або усунення воєнних ризиків на ядерних об’єктах та інших об’єктах критичної інфраструктури України.   

03 березня 2022 року, у день проведення позачергового засідання Ради Керуючих МАГАТЕ, ігноруючи міжнародно визнані вимоги безпеки та міжнародні зобов’язання Російської Федерації, як члена МАГАТЕ, російські військові сили у кількості майже 100 одиниць важкої військової техніки (танків) та великої кількості військових піхоти прорвалися через блок-пост до міста Енергодар (3 км від майданчика Запорізької АЕС). Російські війська обстрілювали місто Енергодар та у ніч 04.03.2022 з артилерійської зброї обстріляли та захопили промисловий майданчик Запорізької АЕС, на якому розміщено 7 ядерних установок, спричинивши цим безпрецедентні по своїм масштабам ризики ядерної катастрофи глобального масштабу. Є інформація, що аналогічно ситуація може розвиватися і щодо ЮУАЕС. 

"Здійснення військових дій безпосередньо на ядерних об’єктах без адекватної реакції та дієвих дій міжнародної спільноти по відношенню до країни агресора, ставить під сумнів перспективи розвитку ядерної енергетики, як безпечного джерела енергії, знижує інвестиційну привабливість усієї галузі", - зауважив Олег КОРІКОВ.

Стосовно можливих заходів та дій по відношенню до РФ з боку країн члені WENRA, Держатомрегулювання пропонує:

 • повне розірвання взаємодії з РФ, яка використовує ресурси міжнародних організацій для цілей, які не мають нічого спільного із ядерною та радіаційною безпекою;
 • зупинку реалізації проєктів за російськими технологіями;
 • жорстко ставити питання перед найвищим керівництвом країн та тими, хто має вплив на прийняття рішень, щодо необхідності вжиття дієвих заходів, що зможуть привести до захищеного неба над українськими ядерними об’єктами та до припинення вогню. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux