Центр прогнозування наслідків радіаційних аварій УкрГМЦ ДСНС України відслідковує радіаційну ситуацію у зоні спостереження ЗАЕС за показниками Автоматизованої системи контролю радіаційного стану ЗАЕС в реальному часі.
Показники радіаційного фону довкілля порівняно з середньомісячними величинами не виходять за межі точності їх визначення у зоні спостереження АЕС.
Підвищення радіаційного фону не спостерігається.
Використовуючи СПРР JRODOS, обраховано проєкт можливого поширення протягом 72 годин радіоактивного забруднення довкілля у разі руйнування 5 березня 2022 року одного із блоків ЗАЕС.
У разі аварійної ситуації на ЗАЕС радіоактивно забруднені повітряні маси з великою імовірністю переміщуватимуться у південно-східному напрямку та перетинатимуть територію України, досягнуть узбереження Азовського моря, з наступним виходом через 6-7 годин на територію Російської Федерації та поступовим розсіюванням внаслідок зміни руху атмосферних мас на південний - південно-західний напрямок і переміщення радіоактивного забруднення протягом 15 годин може відбуватись над територіями Ставропольського краю і Північного Кавказу. Наступного дня очікується зміна руху атмосферного повітря на захід внаслідок чого залишки радіоактивних викидів з 7 березня можуть опинитись над узбережжям Чорного моря, зокрема на територіях АР Крим, Турції, Болгарії.
За показниками Автоматизованої системи контролю викидів ЗАЕС за період з 20 лютого до 09:00 5 березня 2022, викиди в атмосферу з всіх блоків ЗАЕС не перевищували встановлених нормативів експлуатаційних викидів радіонуклідів у довкілля.