Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Рішення Колегії Держатомрегулювання від 28.02.2023 № 01
Опубліковано 01 березня 2023 року о 08:51

ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ ЯДЕРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА КОЛЕГІЇ


28 лютого 2023 року                 м. Київ                                  № 01
Про підсумки діяльності з регулювання

ядерної та радіаційної безпеки у 2022 році та пріоритетні напрями роботи на 2023 рік


Один із найважливіших аспектів діяльності у сфері використання ядерної енергії є ядерна та радіаційна безпека і захищеність ядерних установок, джерел іонізуючого випромінювання, радіоактивних відходів, ядерних матеріалів та інших матеріалів із вмістом радіонуклідів.

Формування та реалізацію державної політики у сфері безпеки використання ядерної енергії покладено на Державну інспекцію ядерного регулювання України, центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

У 2022 році, незважаючи на повномасштабне вторгнення рф на територію України, ракетні обстріли, перебої з електропостачанням, колектив продовжував працювати та виконувати визначені завдання та функції відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 363 «Про затвердження Положення про Державну інспекцію ядерного регулювання України».

Підсумки діяльності з регулювання ядерної та радіаційної безпеки викладено у Звіті про діяльність Державної інспекції ядерного регулювання України у 2022 році, що підготовлено структурними підрозділами центрального Апарату, територіальними органами з ядерної та радіаційної безпеки, на майданчиках АЕС та підприємством, що належить до сфери управління Держатомрегулювання. Звіт охоплює усі напрями, а саме: завдання та структуру органу, використання державного бюджету, систему управління якістю, роботу з персоналом, заходи з охорони праці, дотримання антикорупційного законодавства, документальне забезпечення та контроль, внутрішній аудит, взаємодію з громадськістю, роботу зі ЗМІ, цифровізацію та цифрову транформацію, міжнародне співробітництво та євроінтеграцію, нормативне регулювання, надання адміністративних послуг, регулювання безпеки ядерних установок, аварійну готовність та реагування, інспекційну діяльність, штрафні санкції, регулювання у сфері поводження з радіоактивними відходами, зняття з експлуатації ЧАЕС та перетворення об’єкта «Укриття», регулювання безпеки поводження з джерелами іонізуючого випромінювання, регулювання безпеки діяльності з переробки уранових руд та її припинення, регулювання безпеки перевезень радіоактивних матеріалів, регулювання ядерної захищеності, гарантії нерозповсюдження ядерної зброї, підсумки роботи державних інспекцій з ядерної та радіаційної безпеки та підприємства, що належить до сфери управління Держатомрегулювання.

У 2022 році Держатомрегулюванням забезпечено виконання пріоритетних завдань, визначених законами, актами і дорученнями Президента та Уряду України, спрямованих на забезпечення ядерної та радіаційної безпеки і захищеності, у тому числі Енергетичною стратегією України на період до 2035 року, міжнародними стандартами безпеки, а також забезпечено виконання зобов’язань, які випливають з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Удосконалення законодавства з питань безпеки використання ядерної енергії проводилось з урахуванням плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 року № 1106.

Державний нагляд за дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки у 2022 році здійснювався з обмеженнями, пов’язаними з протидією поширенню коронавірусу COVID-19, та з введенням Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 воєнного стану в Україні.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 року № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» (із змінами) Держатомрегулюванням припинено проведення інспекційних перевірок та інспекційних обстежень на період воєнного стану. За наявності загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави, а також для виконання міжнародних зобов’язань України протягом періоду воєнного стану дозволено здійснення позапланових інспекційних перевірок та інспекційних обстежень на підставі рішення Держатомрегулювання. Ліцензіатам надавались рекомендації щодо додаткових заходів стосовно підтвердження забезпечення безпеки об’єктів.

В цілому, можна констатувати, що більшість запланованих показників процесів у 2022 році були досягнуті з урахуванням допустимих відхилень. Не досягли запланованих значень лише показники, що пов'язані з об’єктивними причинами через обмеження та ускладнення функціонування органу в умовах запровадження воєнного стану в Україні, тимчасовою окупацією частини територій та об’єктів України, призупиненням трудових договорів з деякими працівниками, зокрема, це відсоток виконання річних планів нормативного регулювання; інспекційних перевірок; міжнародного співробітництва, особистих прийомів громадян, проведення прямих телефонних ліній, виконання планів підвищення кваліфікації. У звичайному режимі здійснювалась верифікаційна діяльність інспекторів МАГАТЕ на об’єктах України.

Таким чином, роботу Державної інспекції ядерного регулювання в 2022 році можна визнати цілком задовільною. Незважаючи на складні умови зовнішньополітичного та економічного становища країни, Держатомрегулювання у 2022 році працювала злагоджено і належним чином виконувала усі покладені на неї функції.

За результатами розгляду та обговорення основних результатів діяльності з регулювання ядерної та радіаційної безпеки за 2022 рік та пріоритетних завдань на 2022 рік, Колегія Державної інспекції ядерного регулювання України ПОСТАНОВИЛА:

Затвердити Звіт про діяльність Державної інспекції ядерного регулювання України за 2022 рік, що додається.

Затвердити пріоритетні напрями роботи Державної інспекції ядерного регулювання України на 2023 рік, що додаються.


Голова Колегії                                                                      Олег КОРІКОВ

Секретар Колегії                                                                  Тетяна КНЯЖНИЦЬКА
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux