Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Результати наглядової діяльності центрального Апарату Держатомрегулювання за жовтень 2022 року
Опубліковано 04 листопада 2022 року о 09:08

Протягом жовтня 2022 року структурні підрозділи Держатомрегулювання, Інспекції з ядерної безпеки на АЕС (на правах самостійного відділу), Інспекції з ядерної та радіаційної безпеки (на правах самостійного управління) та Інспекція з ядерної та радіаційної безпеки в зоні відчуження (на правах самостійного управління) здійснювали контроль за дотриманням законодавства, норм, правил з ядерної та радіаційної безпеки, умов, визначених у документах дозвільного характеру, вимог до фізичного захисту ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання, обліку та контролю ядерних матеріалів, інших джерел іонізуючого випромінювання та застосування примусових заходів з метою запобігання, виявлення та усунення порушень у сфері використання ядерної енергії.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 року № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні».

Здійснено аналіз інформації про стан ядерної та радіаційної безпеки об’єктів державного нагляду, що надається в рамках ліцензованої діяльності, у тому числі:

- розглянуто 295 технічних документів експлуатуючих організацій та результатів державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки;

- проведено аналіз інформації про стан ядерної та радіаційної безпеки 62 об’єктів державного нагляду;

- одержано та оброблено 2 звіти про зміни інвентарної кількості та переміщення ядерних матеріалів на підприємствах;

- погоджено застосування 1 атестованої технології зварювання;

- надано 4 повідомлення до МАГАТЕ на виконання зобов’язань України у сфері гарантій нерозповсюдження ядерних матеріалів.

За результатами аналізу інформації, наданої ліцензіатами було виявлено 2 порушення вимог ядерної та радіаційної безпеки. Складено 1 протокол про порушення суб’єктом діяльності у сфері використання ядерної енергії Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії». Видано розпорядження ДЕРЖАВНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «НАЦІОНАЛЬНА АТОМНА ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧА КОМПАНІЯ «ЕНЕРГОАТОМ» про обмеження експлуатації об’єкта державного нагляду внаслідок неможливості усунення виявлених порушень вимог ядерної та радіаційної безпеки (ССВЯП ВП «Запорізька АЕС»).

Державними інспекторами на майданчиках атомних станцій проводились щоденні обходи та огляди обладнання АЕС, здійснювався розгляд документів щодо проведення ремонтів, окремих технічних рішень тощо, а також взято участь у:

- погодженні 2 технічних рішень з продовження строку експлуатації обладнання систем (елементів) важливих для безпеки енергоблоків;

- технічному опосвідченні 28 одиниць обладнання, 25 одиниць трубопроводів40 одиниць арматури;

- роботі 2 комісій з атестації технологій зварювання;

- перевірці знань законодавства з ядерної та радіаційної безпеки 9 осіб ліцензованого персоналу та 55 посадових осіб ліцензіатів;

- 1 загально-станційному тренуванні на АЕС з метою регулюючої оцінки, а також проконтрольовано проведення 36 цехових та блочних протиаварійних тренувань оперативного персоналу АЕС.

Крім цього:

Інспекціями з ядерної безпеки на АЕС (на правах самостійного відділу):

- проведені оперативні перевірки дотримання експлуатаційної дисципліни та законодавства з ядерної безпеки при проведенні комплексних випробувань каналів систем безпеки енергоблоків;

- здійснювався контроль реалізації заходів в рамках Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС України.

Організовано 2 додаткові доступи: Інститут ядерних досліджень НАН України, ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат».


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux