Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Результати наглядової діяльності центрального Апарату Держатомрегулювання за березень 2023 року
Опубліковано 04 квітня 2023 року о 08:36

Протягом березня 2023 року структурні підрозділи Держатомрегулювання, Інспекції з ядерної безпеки на АЕС (на правах самостійного відділу), Інспекції з ядерної та радіаційної безпеки (на правах самостійного управління) та Інспекція з ядерної та радіаційної безпеки в зоні відчуження (на правах самостійного управління) здійснювали контроль за дотриманням законодавства, норм, правил з ядерної та радіаційної безпеки, умов, визначених у документах дозвільного характеру, вимог до фізичного захисту ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання, обліку та контролю ядерних матеріалів, інших джерел іонізуючого випромінювання та застосування примусових заходів з метою запобігання, виявлення та усунення порушень у сфері використання ядерної енергії.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 року № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 «Про введення воєнного стану в Україні».

Здійснено аналіз інформації про стан ядерної та радіаційної безпеки 251 об’єктів державного нагляду, що надається в рамках ліцензованої діяльності, у тому числі:

- розглянуто 468 технічних документів експлуатуючих організацій та результатів державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки;

- погоджено застосування 1 атестованої технології зварювання;

- надано 2 повідомлення до МАГАТЕ на виконання зобов’язань України у сфері гарантій нерозповсюдження ядерних матеріалів.

За результатами аналізу інформації про стан ядерної та радіаційної безпеки об’єктів державного нагляду було виявлено 7 порушень вимог ядерної та радіаційної безпеки, видано 1 припис, складено 3 протоколи про порушення Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» та 1 протокол про адміністративне правопорушення. За результатами розгляду справ про порушення Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» на 2 суб’єкта діяльності накладено штраф у розмірі 17000 грн.

Державними інспекторами на майданчиках атомних станцій проводились щоденні обходи та огляди обладнання АЕС, здійснювався розгляд документів щодо проведення ремонтів, окремих технічних рішень тощо, а також взято участь у:

- погодженні 5 технічних рішення з продовження строку експлуатації обладнання систем (елементів) важливих для безпеки енергоблоків;

- технічному опосвідченні 20 одиниць обладнання, 33 одиниць трубопроводів та 243 одиниць арматури;

- перевірці знань законодавства з ядерної та радіаційної безпеки 49 осіб ліцензованого персоналу та 165 посадових осіб ліцензіатів;

- проконтрольовано проведення 1 загально-станційного тренування на АЕС з метою регулюючої оцінки, а також проконтрольовано проведення 36 протиаварійних блочних та цехових тренувань оперативного персоналу АЕС.

Крім цього:

Інспекціями з ядерної безпеки на АЕС (на правах самостійного відділу):

- проведені оперативні перевірки дотримання експлуатаційної дисципліни та законодавства з ядерної безпеки при проведенні комплексних випробувань каналів систем безпеки енергоблоків;

- здійснювався контроль реалізації заходів в рамках Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС України.

Організовано та взято участь у 1 інспекції МАГАТЕ на ядерних установках України (ВП «Рівненська АЕС») та 1 технічному візиті на ВП «Рівненська АЕС».

Організовано ротації технічних експертів МАГАТЕ в місіях МАГАТЕ на ВП «Південноукраїнська АЕС», ВП «Рівненська АЕС», ВП «Хмельницька АЕС», ДСП «Чорнобильська АЕС».

20 березня 2023 року проведено брифінг представників України та МАГАТЕ перед черговою ротацією експертів постійної моніторингової місії на Запорізькій АЕС.

27 березня 2023 року Президент України Володимир Зеленський, перебуваючи в Запоріжжі з робочою поїздкою, зустрівся з Генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаелем Гроссі. Вони розглянули питання щодо Запорізької АЕС.

29 березня 2023 року Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі разом з експертами МАГАТЕ відвідав Запорізьку АЕС для успішного проведення чергової ротації експертів МАГАТЕ постійної моніторингової місії на Запорізькій АЕС.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux