За інформацією експлуатуючої організації ДП НАЕК «Енергоатом», наводимо прогноз наслідків потенційної аварії для енергоблоку №6 ЗАЕС за умовним сценарієм «повна втрата енергоживлення із руйнацією захисної оболонки», виконаний із застосуванням європейської системи РОДОС, моделі атмосферної дисперсії – DIPCOT, джерела метеорологічних даних - Not Set та параметрів джерела викиду, що відповідає сумарному викиду за шкалою INES – 7.
Gif. 1 - прогноз поширення УМОВНОГО викиду для періоду часу 26/08/2022 16:00 - 28/08/2022 16:00
Gif. 2 - прогноз поширення УМОВНОГО викиду для періоду часу 29/08/2022 12:00- 31/08/2022 12:00
У рамках виконання чинного законодавства, експлуатуюча організація ДП НАЕК «Енергоатом» здійснює спостереження за радіаційним станом на майданчиках АЕС, у санітарно-захисних зонах та 30-км зонах спостереження навколо АЕС у безперервному режимі за допомогою Автоматизованих систем радіаційного контролю (АСКРО).
АСКРО виконують функцію раннього попередження при аварії з викидом радіоактивних речовин і мають конкретними вимірюваннями підтвердити результати математичного прогнозу. Прогнозні оцінки для майданчиків АЕС, зокрема, і для Запорізької АЕС, виконуються щоденно, враховуючи реальні умови, для оцінки напрямів та відстаней поширення радіоактивних речовин у разі їх викиду. Ці прогнозні оцінки потрібні для своєчасного надання рекомендацій органам влади щодо заходів радіаційного захисту населення України, а також інформування сусідніх країн у разі ризику транскордонного переносу.
Ця робота виконується ДП «НАЕК «Енергоатом» відповідно до статті 32 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційної безпеки».