ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ ЯДЕРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА КОЛЕГІЇ
від 05 грудня 2024 року м. Київ № 06_
Про схвалення Заяви про політику
Державної інспекції ядерного
регулювання України
Підтверджуючи непорушність намірів щодо дотримання основних принципів регулювання ядерної та радіаційної безпеки, беручи до уваги пріоритет захисту людей і навколишнього природного середовища від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання, підкреслюючи важливість забезпечення безпеки діяльності з використання ядерної енергії, як запоруки сталого розвитку енергетичної системи та радіаційних технологій в Україні задля створення сприятливих умов для стійкості, економічного розвитку та добробуту суспільства, а також подолання негативних наслідків збройної агресії російської федерації проти України, Державна інспекція ядерного регулювання України заявляє про свою політику.
Відповідно до Положення про Державну інспекцію ядерного регулювання України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 363, формування та реалізацію державної політики у сфері безпеки використання ядерної енергії покладено на Державну інспекцію ядерного регулювання України, центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
Політика Державної інспекції ядерного регулювання України розроблена відповідно до завдань і функцій Держатомрегулювання, з урахуванням пункту 1 «Радіаційна та ядерна безпека» Формули миру Президента України Володимира Зеленського, Енергетичної стратегії України на період до 2050 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 року № 373-р, Завдань щодо досягнення Цілей сталого розвитку на період до 2030 року, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2024 р. № 1190-р., та закладає підвалини реалізації десяти базових принципів забезпечення безпеки діяльності у сфері використання ядерної енергії, сформульованих Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ).
Основною метою Заяви про політику Державної інспекції ядерного регулювання України (далі – Заява про політику) є визначення місії та мети діяльності Держатомрегулювання, як запровадження дієвої моделі регулювання ядерної та радіаційної безпеки, що відповідає сучасним міжнародним стандартам і методологіям, встановлює стратегічні напрями та пріоритети для досягнення перспективних цілей, сприяє безпечному впровадженню новітніх технологій у сфері використання ядерної енергії.
У Заяві про політику, окремо, наголошується на важливості та шляхах формування культури безпеки серед співробітників Держатомрегулювання, підтримки і розвитку кадрового потенціалу, соціальної захищеності, підвищення кваліфікації і розширення компетенцій персоналу, як основного фактору забезпечення якості державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки в мирний час і в особливий період.
Ефективність системи управління при реалізації Держатомрегулюванням покладених на неї завдань та функції державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки підтверджена Сертифікатом відповідності системи управління якістю Держатомрегулювання вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2015 стосовно надання регуляторних послуг в сфері безпеки використання ядерної енергії, зареєстрованим 21 серпня 2023 року за № 44 100 17 32 0197, чинним до 20 вересня 2026 року.
Слідуючи своїй Заяві про політику, Держатомрегулювання має зберегти усі досягнення і набутий досвід та бути авторитетною і ефективною державною інституцією, здатною досягати поставлених цілей та позитивних результатів, приймати об'єктивні рішення на основі оцінок безпеки, експертних досліджень і професійних знань, сприяти дотриманню принципів прозорості, відкритості та відповідальності при прийнятті регулюючих рішень, задовольняти інтереси та потреби суспільства щодо безпеки життєдіяльності у частині забезпечення ядерної та радіаційної безпеки.
За результатами розгляду та обговорення проєкту Заяви про політику, Колегія Держатомрегулювання ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Схвалити Заяву про політику Державної інспекції ядерного регулювання України, що додається.
2. Співробітникам Держатомрегулювання керуватися при здійсненні своєї професійної діяльності, викладеними в Заяві, принципами та підходами.
3. Відділу документального забезпечення та контролю (самостійний) і Сектору комунікації (самостійний) оприлюднити вищезгадану Заяву про політику на офіційному вебсайті Держатомрегулювання.
Голова Колегії Олег КОРІКОВ
Секретар Колегії Ірина БАГЛАЙ
Повний текст Заяви про політику Державної інспекції ядерного регулювання України.