Державною інспекцією ядерного регулювання України визначено пріоритетні напрями, за якими буде спрямовувати свою діяльність у 2022 році. Під час засідання Колегії Держатомрегулювання, їх представив виконуючий обов’язки Голови Держатомрегулювання Олег КОРІКОВ.
Відповідно до затвердженого документу, Держатомрегулювання спрямовує основну увагу на посилення незалежності, інституційної стабільності та ефективності державного регулювання безпеки використання ядерної енергії, удосконалення наглядової діяльності у сфері використання ядерної енергії. Також Держатомрегулювання продовжує забезпечувати регулюючий супровід діяльності у сфері використання ядерної енергії, здійснювати заходи з виконання Україною міжнародних зобов’язань. Разом з тим планується розширення співробітництва з США щодо напрацювання підходів до оцінки безпеки та ліцензування нових типів ядерних установок та урегулювання питання щодо передачі експлуатуючій організації ДП «НАЕК «Енергоатом» розрахункових кодів.
Пріоритетними напрямами є також надання в електронній формі адміністративних послуг, розвиток, підтримка та захист інформаційно-телекомунікаційної системи Держатомрегулювання.
На засіданні Колегії акцентовано увагу на актуальних питаннях у сфері використання ядерної енергії, що потребують вирішення, зокрема, щодо забезпечення інтегрованого процесу поводження з радіоактивними відходами, спроможності експлуатуючої організації з поводження з РАВ – ДП «Центральне підприємство з поводження з РАВ» виконувати функції експлуатуючої організації, погіршення безпекової ситуації на майданчику ВО «Придніпровський хімічний завод» тощо.
Держатомрегулювання, зі свого боку, в межах компетенції, планує ряд конкретних заходів для вирішення означених питань, зокрема, невідкладно звернеться до Кабінету Міністрів України та центральних органів виконавчої влади із відповідними пропозиціями та посилить державний нагляд за діяльністю підприємств.