Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Здоров'я персоналу ядерних установок в центрі уваги керівників експлуатуючих організацій та МАГАТЕ
Опубліковано 19 листопада 2024 року о 09:34

11-14 листопада 2024 року в рамках реалізації Програми МАГАТЕ з медичної допомоги персоналу атомних електростанцій України відбувся семінар-практикум з підтримки психічного здоров'я персоналу ядерних установок в умовах війни і кризових ситуацій.

У семінарі взяли участь фахівці з психології, медицини, охорони праці всіх АЕС та їх міст-супутників, які забезпечують підготовку оперативного персоналу і відповідають за належний стан його фізичного і ментального здоров’я, а також представники Дирекції АТ «НАЕК «Енергоатом», Держатомрегулювання, Національного наукового центру радіаційної медицини, гематології та онкології Академії медичних наук України.

У доповнення до онлайн-сесій, що були проведені протягом року психологами з Австрії, Великої Британії, Соціально-психологічного центру міста Славутич і охоплювали такі теми, як пом’якшення впливу конфлікту на психічне здоров’я, вирішення проблем посттравматичного стресового розладу, способи психологічного відновлення, збереження стресостійкості і профілактики професійного вигорання, семінар був насичений практичними заняттями, особистим спілкуванням, в ході якого учасники обмінялися знаннями та унікальним досвідом.

МАГАТЕ, у співпраці з українськими фахівцями, було організовано та проведено серію семінарів для розширення можливостей команд з питань психічного здоров’я, створення необхідної експертизи з питань психічного здоров’я для підтримки керівників та експлуатаційного персоналу, а також для обміну передовою міжнародною практикою, стандартами психологічного консультування та посилення довгострокового впливу програми підтримки як для кожної окремої людини, так і для колективу загалом.

Ця робота є частиною Програми медичної допомоги персоналу українських АЕС і була ініційована Генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Маріано Гроссі у відповідь на складні обставини і необхідність забезпечення безперервної готовності персоналу до виконання своїх обов’язків в умовах війни.

«Психічне здоров'я персоналу має вирішальне значення для ядерної безпеки. Надзвичайно важливо визнавати ті стресові умови, в яких працюють оператори цих критично важливих об'єктів. Щоб витримати психічне навантаження війни і підвищений ризик ядерної аварії, необхідна міцність здоров’я. В квітні 2023 року ми запустили Програму медичної допомоги для оперативного персоналу на атомних електростанціях в Україні. Ми підтримуємо як кожну окрему людину, так і колектив загалом», - зазначив Рафаель Гроссі у своєму вітальному слові до учасників семінару та висловив захоплення досвідом та відданістю справі українських фахівців.

«Все українське суспільство сьогодні перебуває у стресовому стані, війна не оминула нікого. Однак українські атомники відчувають подвійне чи й потрійне психологічне навантаження, адже вони відповідальні за безпечну експлуатацію ядерних установок, за недопущення важких інцидентів з радіаційними наслідками. Атомники не мають права на помилку. Психологічна рівновага, стресостійкість, вміння зберігати холодний розум – такими є одні з основних вимог до претендентів на роботу на АЕС, нарівні з необхідністю мати відповідні освіту, кваліфікацію, знання та навички дій в будь-яких, навіть найскладніших, ситуаціях. І сьогодні, в умовах повномасштабної війни рф проти України, ракетних обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури, що негативно позначається і на роботі АЕС, наші атомники демонструють всьому світу свою надвисоку фаховість», - заявив Голова Держатомрегулювання – Головний держаний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков, відзначаючи важливість реалізації Програми МАГАТЕ з медичної допомоги персоналу АЕС України.

Фото: МАГАТЕ
Фото: МАГАТЕ
Фото: МАГАТЕ

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux