Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Загальні положення безпеки при захороненні радіоактивних відходів
Опубліковано 23 лютого 2018 року о 14:53

Державною інспекцією ядерного регулювання України розроблено проект нормативно-правового акту «Загальні положення безпеки при захороненні радіоактивних відходів» (далі – НПА). НПА розроблено відповідно до статей 8, 24 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», підпункту 7 пункту 4 Положення про Державну інспекцію ядерного регулювання України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 363, пунктів 4 і 9 «Плану заходів стосовно імплементації рекомендацій та пропозицій місії МАГАТЕ «Комплексний огляд регулюючої діяльності» IRRS», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 2008 року № 1307-р (в редакції розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2013 року № 751-р), а також, у рамках гармонізації законодавства України із законодавством ЄС, референтними рівнями безпеки Асоціації Західноєвропейських ядерних регулюючих органів (WENRA) та Стандартами з безпеки МАГАТЕ. В ході розробки враховані положення національної стратегії та політики поводження з радіоактивними відходами (далі – РАВ), а також досвід регулювання безпеки поводження з РАВ.

 Метою розробки НПА є встановлення основних вимог, принципів та критеріїв безпеки, гармонізованих з міжнародними, виконання яких дозволить забезпечити безпеку при захороненні РАВ на всіх етапах життєвого циклу сховищ та після їх закриття на весь строк потенційної небезпеки РАВ, із урахуванням національної політики і стратегії поводження з РАВ, які визначені чинним законодавством України.

 Встановлені вимоги безпеки є загальними для всіх видів діяльності щодо захоронення РАВ і стосуються РАВ, які вже були накопичені, утворюються та будуть утворюватися при здійсненні практичної діяльності у сфері використання ядерної енергії, включаючи радіоактивні відходи, які були утворені внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції, утворюватимуться при проведенні робіт з реабілітації забруднених територій.

Вимоги НПА призначені для юридичних та фізичних осіб, які проводять або планують проводити діяльність, пов’язану із захороненням РАВ.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 30 березня 2018 року за адресою: 01011 м. Київ, вул. Арсенальна 9/11; тел. 277-12-09, або на електронну пошту: [email protected]. Контактна особа: Даценко Володимирович Юрійович – начальник відділу безпеки поводження з РАВ Управління безпеки поводження з РАВ – державний інспектор Держатомрегулювання.

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux