Станом на 04 березня 2022 року до об’єднаної енергосистеми підключено сім енергоблоків АЕС України.
1. У плановому ремонті:
- енергоблок № 1 ВП «Запорізька АЕС», термін закінчення 01.07.2022 (6 доба ремонту);
- енергоблок № 1 ВП «Рівненська АЕС», термін закінчення 05.04.2022 (17 доба ремонту);
- енергоблок № 2 ВП «Хмельницька АЕС», термін закінчення 20.05.2022 (15 доба ремонту);
- енергоблок № 3 ВП «Южно-Українська АЕС», термін закінчення 13.06.2022 (7 доба поточного ремонту).
2. У наслідок бойових дій:
2.1. ВП «Запорізька АЕС»:
– енергоблок № 2 ВП «Запорізька АЕС» - відключено від мережі та проводиться розхолодження ядерної установки;
– енергоблок № 3 ВП «Запорізька АЕС» - відключено від мережі та проводиться розхолодження ядерної установки;
– енергоблок № 5 ВП «Запорізька АЕС- відключено від мережі та проводиться розхолодження ядерної установки; – енергоблок № 6 ВП «Запорізька АЕС- відключено від мережі та проводиться розхолодження ядерної установки;
01 березня 2022 року об 11:40 у результаті ракетного обстрілу зазнала пошкодження мережа зв'язку ВП «Запорізька АЕС».
Внаслідок цього автоматизована система радіаційного моніторингу (АРМС) ВП ЗАЕС припинила передачу даних в міжнародну мережу радіаційного моніторингу IRMIS.
2.2. ВП «Южно-Українська АЕС»: Пошкоджено ПЛ-330 кВ «ПУАЕС-Вознесенськ».
2.3. ДСП ЧАЕС: 8-у добу не відбувається ротація оперативного персоналу. Робота Автоматизованої системи радіаційного контролю зони відчуження не відновлена. Регулюючий контроль за станом ядерної та радіаційної безпеки ядерних установок та інших об’єктів на проммайданчику Чорнобильської АЕС та на території зони відчуження втрачено. Пошкоджено ПЛ-330 кВ «ЧАЕС-ХХ».
2.4. ДСП «Об’єднання «Радон»: Міжобласні філії та центральний виробничий майданчик ДСП «Об’єднання «Радон» припинили будь-яку ліцензійну діяльність, пов’язану з поводженням із радіоактивними відходами та перевезенням радіоактивних матеріалів, у тому числі – аварійне реагування. Персонал та працівники, що можуть дістатися до робочих місць або знаходяться там постійно, СЗ-989/15 04.03.2022 Н4В$RВВW/Д3JО 2 забезпечують моніторинг за станом сховищ радіоактивних відходів і оточуючого природного середовища, забезпечують фізичний захист об’єктів, енергозабезпечення тощо.
3. Експлуатаційних подій у роботі енергоблоків не було. Всього експлуатаційних подій з початку року – 4. У тому числі на:
- ВП ЗАЕС - 2;
- ВП РАЕС - 0;
- ВП ХАЕС - 1;
- ВП ЮУАЕС - 0;
- ДСП ЧАЕС - 1.
4. Стан об’єкту «Укриття»: стан паливної маси, локалізуючих споруджень і будівельних конструкцій - без змін, вихід радіоактивних речовин не перевищує показників, встановлених нормативними вимогами. Змін радіаційної обстановки на майданчику ЧАЕС немає.
5. Інформація щодо експлуатації дослідницьких реакторів:
– Дослідницький ядерний реактор (ВВР-М) Інституту ядерних досліджень НАН України (м. Київ) експлуатується у штатному режимі, викиди з реактора не перевищують контрольні рівні;
– ядерна установка “Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується лінійним прискорювачем електронів” ХФТІ переведена у глибокий підкритичний стан.
– 16.06.2014 зупинена дія ліцензії серії ЕО № 000131, виданої Севастопольському національному університету ядерної енергії та промисловості, на право провадження діяльності «експлуатація ядерних установок»: дослідницький ядерний реактор (ДР-100) та підкритична уран-водна збірка.