Станом на 11 квітня 2014 року до об’єднаної енергосистеми підключені дванадцять енергоблоків АЕС України.
В плановому ремонті знаходиться:
· енергоблок №3 ВП «Запорізька АЕС», термін закінчення – 29.05.2014 р. (33 доба середнього ремонту);
· енергоблок №1 ВП «Хмельницька АЕС», термін закінчення – 04.05.2014 р. (54 доба середнього ремонту);
· енергоблок №3 ВП «Рівненська АЕС», термін закінчення – 31.05.2014 р. (29 доба середнього ремонту).
Диспетчерські обмеження:
· по ВП «Запорізька АЕС» 4530 МВт;
· по ВП «Рівненська АЕС» 1170 МВт;
· енергоблок №3 ВП «Южно-Українська АЕС» в стані «холодний резерв» до 16.06.2014 р.
Порушення в роботі АЕС:
22.04.2014 р. енергоблок №1 Рівненської АЕС знаходився у стані «робота на номінальному рівні потужності». Поточна електрична потужність - 415 МВт.
О 12:02 внаслідок знеструмлення датчика потужності ГЦН була сформована хибна команда першого комплекту регулятора обмеження потужності реактора (РОМ1) на зниження потужності реактора. О 12:05 для підтримання тиску у головному паровому колекторі персоналом було відключено турбоагрегат ТА-1, далі внаслідок подальшого зниження потужності реактора турбоагрегат ТА-2 був відключений дією захисту по перевищенню рівня конденсату в СПП ТА-2 до другого рівня. Згідно проекту це призвело до спрацювання аварійного захисту реактора.
РУ, згідно з вимогами технологічного регламенту, переведена у «Гарячий стан», порушень меж та умов безпечної експлуатації – не було, запуску каналів систем безпеки – не було.
До знеструмлення обладнання першого комплекту регулятора обмеження потужності реактора (РОМ1), призвела відмова блоку БВС-2. Після заміни дефектного блоку, проведення ретельної перевірки порушення та отримання необхідного дозволу від Державної інспекції з ядерної безпеки на майданчику РАЕС (згідно з вимогами НП 306.2.100-2004 «Положення про порядок розслідування та обліку порушень в роботі атомних станцій» цей дозвіл необхідно отримати при порушенні рівня П05/1), 23.04.2014 о 05:45 реакторна установка була виведена на мінімальний рівень потужності. Наразі турбогенератор ТГ-2 підключено до електричної мережі, ТГ-1 знаходитися у гарячому резерві.
Зауважень по роботі захистів, блокувань, автоматики та обладнання під час зупинення енергоблоку не було.
Створено комісію для розслідування порушення, до роботи якої залучені фахівці Держатомрегулювання України.
За попередньою оцінкою ця подія кваліфікована, як порушення категорії «П05/1» у відповідності до вимог «Положення про порядок розслідування та обліку порушень в роботі атомних станцій» НП 306.2.100-2004, рівень по INES - «нижче шкали/рівень “0”».
Радіаційний стан на майданчику РАЕС без змін, фізичний захист знаходиться в штатному режимі.
Всього порушень з початку року – 7.
В тому числі на:
ВП ЗАЕС - 2;
ВП РАЕС - 2;
ВП ХАЕС - 3;
ВП ЮУАЕС - 0;
ДСП ЧАЕС - 0.
Стан об’єкту «Укриття»: стан паливної маси, локалізуючих споруджень і будівельних конструкцій - без змін, вихід радіоактивних речовин не перевищує показників, встановлених нормативними вимогами. Змін радіаційної обстановки на майданчику ЧАЕС немає.
Інформація щодо експлуатації дослідницьких реакторів:
· Дослідницький ядерний реактор (ВВР-М) Інституту ядерних досліджень НАН України (м. Київ) знаходиться у режимі стоянки у зв’язку з виконанням планових ремонтно-профілактичних робіт, паливо з активної зони знаходиться у сховищі відпрацьованого ядерного палива;
· Ядерні установки Севастопольського національного університету ядерної енергії та промисловості (м. Севастополь):
- дослідницький ядерний реактор (ДР-100) та підкритична уран-водна збірка - знаходяться у зупиненому стані.