Держатомрегулювання спільно з відповідними структурними підрозділами центральних органів виконавчої влади України бере участь у роботах щодо виявлення та вилучення радіоактивних матеріалів із незаконного обігу та повернення їх під регулюючий контроль, чим забезпечується надійний рівень ядерної та радіаційної безпеки в державі.
Відповідні інформаційні повідомлення про випадки виявлення в Україні у незаконному обігу радіоактивних матеріалів Держатомрегулювання, як компетентний орган, направляє в Базу даних МАГАТЕ щодо інцидентів та незаконного обігу ядерних та інших радіоактивних матеріалів (ITDB).
Так, за інформацію АТ «Укргазвидобування» 27 квітня 2020 р. під час промислово-геофізичних досліджень свердловини № 217 Опішнянського газоконденсатного родовища (Полтавська область) при проведенні виміру радіоактивного каротажу відбулось прихоплення компоновки геофізичних приладів. Результати ловильних робіт позитивних наслідків не дали і нижня частина компоновки залишилась на глибині орієнтовно 4068 метрів.
Після закінчення їх проведення та підняття обладнання на поверхню було виявлено відсутність джерела іонізуючого випромінювання з радіонуклідом Am-241 Be, яке залишились на досить значній глибині під землею. Радіоактивне забруднення відсутнє.
Наказом філії ГУ «Укргазпромгеофізика» для проведення розслідування обставин і причин ускладнень, що виникли на свердловині № 217, створена спеціальна комісія.