Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Впливи війни на ЯРБ в Україні – головна тема робочих зустрічей делегації Держатомрегулювання із комісіонерами Комісії ядерного регулювання США
Опубліковано 18 березня 2023 року о 10:10

У рамках 35-ї щорічної Інформаційної конференції Комісії ядерного регулювання США (US NRC), заходи якої проходили з 13 по 16 березня 2023 року у м. Вашингтон (округ Колумбія, США), відбулося ряд зустрічей представників української делегації, яку очолює в.о. Голови Держатомрегулювання – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков із комісіонерами Комісії ядерного регулювання США (US NRC) Джефом Ба́раном, Бредлі Кроуеллом, Девідом Райтом та Ені Капуто.

У ході зустрічей, комісіонерів US NRC поінформовано про ситуацію на Запорізькій АЕС, зокрема вчинення психологічного та фізичного тиску щодо українського персоналу станції, який російські окупанти намагаються змусити підписати договори з фейковою експлуатуючою організацією. Сторони також торкнулися питання загроз для ядерної та радіаційної безпеки ядерних установок Запорізької АЕС, пов’язаних зі зниженням рівня води у Каховському водосховищі.

Крім того, очільник Держатомрегулювання повідомив про ті загрози, що виникають на усіх українських АЕС та інших об’єктах використання ядерної енергії в Україні через ракетні та артилерійські удари, застосування російськими загарбниками дронів-камікадзе, руйнування об’єктів енергетичної інфраструктури України. Він зазначив, що такі дії країни-агресора є неприпустимими та створюють ризики для виникнення аварійних ситуацій та аварій, які можуть мати важкі транскордонні наслідки, призвести до втрати контролю за джерелами іонізуючого випромінювання з боку їх користувачів та органу державного регулювання.

В.о. Голови Держатомрегулювання відповів на питання американських колег щодо ситуації на Чорнобильській АЕС та в Чорнобильській зоні відчуження, які зазнали впливів окупації в лютому-березні минулого року. Зокрема, він поінформував комісіонерів US NRS про регулюючі рішення, які українському регулятору довелося ухвалювати через часткову втрату ліцензіатами можливості виконувати в повному обсязі умови дозвільних документів, що було спричинено російською окупацією, а також – про триваючий процес відновлення діяльності підприємств на зазначеній територій після окупації.

У цьому контексті Олег Коріков висловив вдячність Уряду США та US NRC за технічну допомогу, яку отримує Держатомрегулювання, українські підприємства і відомства для посилення своїх функціональних можливостей, зокрема, із забезпечення безперервного радіаційного контролю та моніторингу навколишнього середовища на майданчиках радіаційно-ядерних об’єктів та на території України.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux