Держатомрегулювання спільно з відповідними структурними підрозділами центральних органів виконавчої влади України, у І кварталі 2020 року проводилась робота щодо виявлення та вилучення радіоактивних матеріалів із незаконного обігу та повернення їх під регулюючий контроль, чим забезпечено надійний рівень ядерної та радіаційної безпеки в державі.
Так, у січні 2020 року в пункті пропуску на українсько-угорському кордоні був затриманий громадянин України, який перевозив у своєму автомобілі авіаційні годинники, потужність еквівалентної дози на поверхні яких становила від 2.18 мкЗв/год. до 7.35 мкЗв/год.
У березні 2020 року на одній з баз відпочинку в м. Києві було виявлено 34 радіоізотопні димосповіщувачі, що мають у своєму складі радіоактивний ізотоп Pu-239.
У березні 2020 року вхідна система радіаційного контролю ПАТ «АрселорМіттал», м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, виявила джерело іонізуючого випромінювання з ізотопом Сs-137 у вантажівці та металеву трубу у вагоні з металобрухтом, забруднену Ra-226, що надійшли на металургійний комбінат
Оскільки потужність еквівалентної дози гамма-випромінювання виявлених предметів перевищувала встановлені санітарні норми, вони були вилучені та направлені для їх подальшого безпечного та захищеного зберігання на ДСП «Об’єднання «Радон».
Авіаційні годинники
Металева труба |
Джерело іонізуючого випромінювання |