Щодо ситуації на ядерних об’єктах в умовах військової агресії РФ, виконуючий обов’язки Голови Держатомрегулювання Олег Коріков поговорив з журналістами «Главком».
Робота персоналу і надалі здійснюється в умовах психологічного тиску. «Всі рішення, які мають вплив на безпеку станції, вони мають погоджувати з військовими, які захопили атомну електростанцію. Ротація персоналу на ЗАЕС забезпечується, але тиск, безумовно, високий», - зазначив О. Коріков.
Обговорили і вкрай важливу життєву необхідність ротації персоналу Чорнобильської АЕС, який з 24 лютого ще й досі працює, тоді як стандартна зміна триває 12 годин. «Це одна з нагальних проблем. Зміна, яка й досі знаходиться на ЧАЕС, заступила 23 лютого. Керує роботою начальник зміни станції пан Валентин Гейко. Ворог не надає можливості змінити персонал, що наразі є психологічно та фізично виснажений через відсутність ротації та постійну присутність людей із зброєю. Це може вплинути на втрату можливості управління параметрами безпеки об’єкта та неможливість реагувати на внутрішні та зовнішні вихідні події наприклад пожежі, що в свою чергу може привести до важких радіаційних наслідків», - підкреслив О. Коріков.
Наразі втрачено зв’язок з автоматизованою системою контролю та відсутністю точних даних про радіаційний стан на ЧАЕС.
Україна звернулася до МАГАТЕ з пропозицією відсторонити громадян РФ від участі у прийнятті рішень щодо українських питань. «Ми навіть наполягаємо відсторонити їх від ознайомлення з документами, які надходять з України до МАГАТЕ».
Ризики від можливих аварій та подій на ядерних об’єктах непередбачувані та можуть мати глобальний характер.
Детально в матеріалі: