Державні інспектори Держатомрегулювання протягом тижня разом із представниками Федеральної поліції Німеччини, ВП «Рівненська АЕС», «Аварійно-технічного центру» ДП «НАЕК «Енергоатом», ДСП «Екоцентр» Державного агентства України з управління зоною відчуження, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, ВП «Атомремонтсервіс» та ДСП «Чорнобильська АЕС» здійснюють вимірювання поточного радіаційного стану території Чорнобильської зони відчуження.
З метою побудови сучасної карти розподілу остаточного радіаційного забруднення та прогнозування характеру його змін, проведено:
- виїзд екіпажів мобільних лабораторій радіаційної розвідки до калібрувальних майданчиків (Корогод, Стечанка, Буряківка, Копачі) з метою порівняльних вимірювань;
- пішу радіаційну розвідку на визначених майданчиках;
- відпрацювання техніки радіаційного моніторингу мобільними лабораторіями, переносними засобами, із застосуванням безпілотного літального апарата (один екіпаж) на заздалегідь визначених точках;
- відбір зразків ґрунту на глибину 15 см;
- розробку схем та аерогаммзйомку з гелікоптерів ЕС-135 на висоті 100 м і з дронів на висоті 10-50 м польотів над зоною відчуження.
Отримані результати будуть використані для оновлення карти радіаційного забруднення зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення.
Пожежну і техногенну безпеку забезпечено підрозділом Державної служби України з надзвичайних ситуацій у зоні відчуження.
Відповідно до програми заходів, 14 вересня 2021 року в м. Чорнобиль, Державним агентством України з управління зоною відчуження запланована прес-конференція для представників ЗМІ України та Німеччини, Федерального відомства ФРН із радіаційного захисту, Федеральної поліції Німеччини, Посольства Німеччини, Держатомрегулювання, ДСП ,,Екоцентр’.