Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Спільна заява країн-членів МАГАТЕ від 12 серпня 2022 року щодо ситуації на Запорізькій атомній електростанції 
Опубліковано 14 серпня 2022 року о 16:40

Міжнародне агентство з атомної енергії оприлюднило вербальну ноту від 12 серпня 2022 року Делегації Європейського Союзу до міжнародних організацій у Відні та Спільну заяву від імені країн-членів МАГАТЕ стосовно ситуації на Запорізькій атомній електростанції.

Країни-члени МАГАТЕ та Європейського Союзу справедливо вважають, що розміщення кадрових російських військових і зброї на ядерному об’єкті є неприйнятним нехтуванням принципами безпеки та гарантій, яким всі члени МАГАТЕ зобов’язалися слідувати, а також заважає МАГАТЕ виконувати свій мандат щодо контролю дотримання гарантій нерозповсюдження ядерної зброї.

Країни-члени МАГАТЕ закликають російську федерацію негайно вивести свої військові сили та весь інший несанкціонований персонал із Запорізької атомної електростанції, її найближчих околиць та всієї України, щоб оператор та українська влада могли відновити свої суверенні обов’язки в рамках міжнародної політики України, визнаних кордонів і законний оперативний персонал ЗАЕС міг виконувати свої обов'язки без стороннього втручання, загрози або неприйнятно складних умов праці.

Висловлюємо щиру вдячність усім країнам, які стали на захист світу від російського ядерного терору.

Переклад Спільної заяви додається.

Оригінальний текст INFCIRC/1019 англійською за посиланням на офіційному сайті МАГАТЕ: https://www.iaea.org/publications/documents/infcircs/communication-dated-12-august-2022-received-from-the-delegation-of-the-european-union-to-the-international-organizations-in-vienna


Спільна заява від 12 серпня 2022 року щодо ситуації на Запорізькій атомній електростанції

Ця заява видана від імені Австралії, Австрії, Бельгії, Болгарії, Канади, Хорватії, Кіпру, Чеської Республіки, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Грузії, Німеччини, Греції, Угорщини, Ісландії, Ірландії, Італії, Японії, Латвії, Ліхтенштейну, Литви, Люксембурга, Мальти, Чорногорії, Нідерландів, Нової Зеландії, Північної Македонії, Норвегії, Польщі, Португалії, Республіки Корея, Республіки Молдова, Румунії, Словаччини, Словенії, Іспанії, Швеції, Туреччини, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Сполучених Штатів Америки, а також Європейського Союзу.

Неспровокована та невиправдана загарбницька війна російської федерації проти України, суверенної держави, є грубим порушенням міжнародного права, зокрема, Статуту ООН.

Ми рішуче підтримуємо важливість дотримання основоположних семи принципів ядерної безпеки, які були викладені Генеральним директором МАГАТЕ Р. Гроссі. Велику небезпеку порушення цих принципів створює контроль росії над Запорізькою АЕС – найбільшою АЕС Європи.

Розміщення кадрових російських військових і зброї на ядерному об’єкті є неприйнятним і порушує принципи безпеки та гарантій, яким усі члени МАГАТЕ зобов’язалися слідувати.

Присутність російських військових сил на Запорізькій атомній електростанції заважає оператору та українській владі виконувати свої зобов’язання з ядерної та радіаційної безпеки відповідно до міжнародних конвенцій і стандартів безпеки МАГАТЕ, а також заважає МАГАТЕ виконувати свій мандат щодо дотримання гарантій нерозповсюдження ядерної зброї.

Ми закликаємо російську федерацію негайно вивести свої військові сили та весь інший несанкціонований персонал із Запорізької атомної електростанції, її найближчих околиць та всієї України, щоб оператор та українська влада могли відновити свої суверенні обов’язки в рамках міжнародної політики України, визнаних кордонів і законний оперативний персонал ЗАЕС міг виконувати свої обов'язки без стороннього втручання, загрози або неприйнятно складних умов праці. Це також дозволить МАГАТЕ здійснювати верифікацію відповідно до зобов’язань України щодо гарантій у безпечних умовах і вчасно.

Ми повністю підтримуємо роботу МАГАТЕ та його Генерального директора з надання допомоги Україні у сферах ядерної безпеки та дотримання гарантій під час триваючої агресійної війни росії проти України, поважаючи при цьому повний суверенітет України над її територією та інфраструктурою.

Як уже було зазначено в резолюції Ради керуючих МАГАТЕ GOV/2022/17, беззаперечно, що вторгнення росії та її подальша присутність на ядерних об’єктах України значно підвищують ризик ядерних інцидентів і аварій.

Ми рішуче засуджуємо використання росією дезінформації для спроби виправдати свої незаконні дії в Україні.

Міжнародна спільнота притягне росію до відповідальності за її агресію, і росія має понести повну відповідальність за свої протиправні дії в Україні.

Joint Statement dated 12 August 2022 on the situation at the Zaporizhzhia Nuclear Power Plant


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux