Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Розпочала роботу 62-а сесія Генеральної Конференції МАГАТЕ
Опубліковано 18 вересня 2018 року о 08:47

17 вересня 2018 року у м. Відень (Республіка Австрія) розпочала роботу чергова 62-а сесія Генеральної Конференції МАГАТЕ. Протягом сесійного тижня уповноважені  делегації країн-членів Агентства обговорюватимуть ключові питання діяльності організації, серед яких схвалення бюджету Агентства на 2019 рік, визначення пріоритетів за програмами діяльності щодо забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, безпеки відходів, ядерної захищеності. Країни будуть обговорювати результати проведеної в 2017 році Агентством верифікаційної діяльності та напрями підвищення ефективності існуючої системи гарантій, перспективи розвитку сучасної науки і технологій, програм технічного співробітництва, тощо.

На початку засідання країни-учасниці одностайно підтримали призначення Президентом Генеральної конференції представника від Східноєвропейської групи країн. Президентом 62-ї сесії було обрано Голову Органу ядерного регулювання Словацької Республіки пані Марту Зіякову.

Учасники Генеральної конференції заслухали звернення від імені Генерального Секретаря ООН, Генерального Директора МАГАТЕ  та новообраного Президента Генеральної конференції. Розпочались загальні дебати країн-членів МАГАТЕ.  

 

Україну на Генеральній Конференції представляє офіційна делегація на чолі з Головою Державної інспекції ядерного регулювання України Г. Плачковим. До складу делегації входять представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Верховної Ради України, Державного Агентства з управління зоною відчуження, Адміністрації Президента України, ДП НАЕК «Енергоатом», ДП ДНТЦ ЯРБ.

У своєму виступі в ході загальних дебатів Голова Держатомрегулювання Г. Плачков підкреслив вагомі результати  МАГАТЕ у виконанні визначених статутом завдань в сфері нерозповсюдження, забезпечення ядерної безпеки та захищеності. Григорій Плачков подякував МАГАТЕ за незмінну позицію щодо визнання АРК Крим невід’ємною частиною території України. Україна була однією з країн-засновниць МАГАТЕ і активно підтримує Агентство у його програмах та ініціативах. Зокрема важливими для України є проекти в рамках Програми Технічного Співробітництва спрямовані на підтримку реалізації заходів зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та поводження з РАВ.

 

Саме тематика перетворення Чорнобильської АЕС на екологічно безпечну систему стала темою цьогорічної виставки України, що відкрилась за підтримки МАГАТЕ на полях Генеральної конференції: «Чорнобиль: територія змін». В церемонії відкриття виставки участь взяли члени делегації України, запрошені делегації країн-членів МАГАТЕ, співробітники та гості Віденського міжнародного центру. В привітальному слові Виконуюча обов’язки Генерального Директора МАГАТЕ пані Мері Еліс Хайвард зазначила, дуже важливо інформувати як професіонала так і пересічного громадянина про такі аварії та їх наслідки аби упередити аналогічні техногенні аварії в майбутньому і особливо приємно, що територія, що  постраждала внаслідок аварії розвивається.

Голова Держатомрегулювання Г. Плачков в перший день Генеральної конференції також зустрівся з Міністром енергетики США Ріком Пері. В ході зустрічі обговорили питання співробітництва з США в енергетичній сфері та стан реалізації діючих проектів.

Далі буде.

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux