Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Про реєстрацію в атмосферному повітрі ізотопу йоду-131
Опубліковано 28 лютого 2018 року о 21:16

За повідомленням Державного спеціалізованого підприємства «Екоцентр», що забезпечує безперервне спостереження за радіаційним станом приземного шару атмосфери Чорнобильської зони відчуження шляхом відбору проб повітря за допомогою стаціонарних аспіраційних установок, в період 18-23 лютого 2018 року на чотирьох контрольних пунктах зафіксовано підвищення об’ємної активності ізотопу йоду-131 (131I) в межах значень 2,1-3.3 х 10-6 Бк3.

Виявлений вміст штучного радіонукліду йоду-131 знаходиться вище мінімально детектованого рівня вимірювальних приладів, та такі концентрації не несуть загрози для безпеки людини і навколишнього середовища і є свідченням здатності сучасних систем радіоекологічного моніторингу фіксувати незначні зміни і коливання радіаційного стану.

За оперативним повідомленням УкрГідрометцентру ДСНС на пункті спостережень атмосферного повітря в м. Києві слідів йоду-131 не виявлено.

На постах контролю атмосферного повітря зон спостережень АЕС України активність йоду-131 за період 18-27 лютого 2018 року знаходилась нижче мінімально детектованих значень - 8,5 х 10-7 Бк3

Про виявлення у лютому 2018 року незначних концентрацій йоду-131 у пробах атмосферного повітря також повідомили компетентні органи Норвегії та Фінляндії:

http://www.stuk.fi/-/pieni-maara-radioaktiivista-jodia-havaittu-ilmanaytteissa

https://www.nrpa.no/nyheter/94190/svaert-lave-konsentrasjoner-av-radioaktivt-jod-maalt-flere-steder-i-norge

 

Держатомрегулювання спільно з УкрГідрометцентром ДСНС, ДСП «Екоцентр» ДАЗВ, ВП АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» продовжує аналізувати ситуацію.

Нагадаємо, що про випадки появи у атмосферному повітрі європейських країн ізотопу йоду-131 повідомлялось на сайті Держатомрегулювання у жовтні 2016 року http://www.snrc.gov.ua/nuclear/uk/publish/article/338819

та у лютому 2017 року

http://www.snrc.gov.ua/nuclear/uk/publish/article/355559

 

Довідково: Ізотоп йоду-131 є бета- і гамма - випромінювачем, з періодом напіврозпаду 8,04 діб. Антропогенними джерелами цього ізотопу можуть бути заводи з переробки опроміненого ядерного палива, АЕС, дослідницькі установки, ядерні вибухи тощо.

 Відповідно до НРБУ-97 (додатки Д 2.1, Д 2.2) допустима концентрація йоду-131 у повітрі для категорії В (населення) становить 4 Бк3.

 

 

 

 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux