Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Представники Держатомрегулювання взяли участь у 50-му засіданні робочої групи WENRA з питань поводження з радіоактивними відходами та зняття з експлуатації
Опубліковано 03 жовтня 2023 року о 13:01

25-29 вересня 2023 року представники Держатомрегулювання взяли участь у 50-му засіданні робочої групи WENRA з питань поводження з радіоактивними відходами та зняття з експлуатації, яке відбулось у режимі відеоконференції.

На цьому засіданні була представлена доопрацьована самооцінка вимог нормативно-правових актів України на відповідність референтним рівням безпеки WENRA в частині зняття з експлуатації ядерних установок, підготовлена Держатомрегулюванням із залученням ДНТЦ ЯРБ.

Референтні рівні безпеки WENRA щодо зняття з експлуатації містять 62 вимоги щодо організаційної структури, відповідальності, системи управління, підготовки до зняття з експлуатації на етапах проєктування, будівництва, введення в експлуатацію та експлуатації ядерної установки, розробки стратегії та проєкту зняття з експлуатації, процедур зняття з експлуатації та поводження з радіоактивними відходами, які утворюються в ході виконання робіт, технічного обслуговування, ремонту та інспекційних перевірок, аварійної готовності, оцінки безпеки, обміну досвідом та інших аспектів забезпечення безпеки при знятті з експлуатації ядерних установок.

Референтні рівні безпеки WENRA базуються на рекомендаціях МАГАТЕ та відображають кращу практику європейських країн.

За результатами розгляду зазначеної самооцінки представниками робочої групи WENRA було підтверджено відповідність вимог нормативно-правових актів України всім референтним рівням безпеки WENRA в частині зняття з експлуатації ядерних установок.

Такі результати свідчать про успішну гармонізацію національних вимог у сфері використання ядерної енергії з рекомендаціями Євросоюзу та МАГАТЕ, включаючи референтні рівні безпеки WENRA.

Довідково:

WENRA - Western European Nuclear Regulator’s Association (Асоціація Західноєвропейських ядерних регулюючих органів) була заснована у 1999 році, як об’єднання вищого керівництва (голів) західноєвропейських регулюючих органів тих країн, де знаходиться принаймні одна ядерна установка на етапі будівництва, експлуатації або зняття з експлуатації.

До Асоціації WENRA входять: Бельгія, Болгарія, Чеська Республіка, Фінляндія, Франція, Німеччина, Угорщина, Італія, Литва, Нідерланди, Румунія, Словенія, Словаччина, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Великобританія та Україна (з 2015 року).

Одним з основних завдань Асоціації WENRA є розробка загальних підходів та гармонізація вимог у сфері регулювання та забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, які базуються на рекомендаціях МАГАТЕ та відображають кращу практику європейських країн.

Для реалізації вищезазначених завдань у 2002 році було засновано декілька робочих груп WENRA, однією з яких є робоча група з питань поводження з радіоактивними відходами та зняття з експлуатації – WGWD (Working Group on Waste and Decommissioning).


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux