Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Поточний стан реалізації проєкту кваліфікації ядерного палива компанії Westinghouse станом на 22 березня 2021 року
Опубліковано 23 березня 2021 року о 10:00

За час експлуатації ТВЗ-WR протягом 2015-2021 років передумов для порушення умов безпечної експлуатації енергоблоків не виявлено.

Станом на 22.03.2021 р. на енергоблоках України у складі змішаних активних зон успішно експлуатуються:

АЕС

№ енергоблока

Кількість ТВЗ

ЮУАЕС

2

163 ТВЗ-WR (32 п.з.)

ЮУАЕС

3

134 ТВЗ-WR*+ 29 ТВЗ-W (29 п.з.) 

ЗАЕС

1

126 ТВЗ-WR (31 п.з.)

ЗАЕС

3

126 ТВЗ-WR (32 п.з.)

ЗАЕС

4

126 ТВЗ-WR (32 п.з.)

ЗАЕС

5

163 ТВЗ-WR (30 п.з.) 

Усього

867 (838 ТВЗ-WR та 29 ТВЗ-W)

* У 2019 році завершено роботи щодо впровадження модернізованого ядерного палива виробництва компанії Westinghouse (ТВЗ-WR) у промислову експлуатацію на енергоблоці № 3 ВП ЮУАЕС.

Крім того, починаючи з 2021 року, ДП «НАЕК «Енергоатом» планується розпочати дослідну експлуатацію ТВЗ-WR на енергоблоці №3 Рівненської АЕС відповідно до документа «Програма робіт із впровадження модернізованого ядерного палива виробництва компанії Westinghouse (ТВЗ-WR) на енергоблок №3 РАЕС», який погоджений Держатомрегулюванням.

Також на цей час ДП «НАЕК «Енергоатом» розглядає можливість застосування альтернативної збірки, виробництва компанії Westinghouse для енергоблоків з ВВЕР-440 РАЕС-1,2.

Довідково: 30.09.2020 року у Офісі Президента України підписано угоду між ДП «НАЕК «Енергоатом» та компанією Westinghouse про постачання ядерного палива ВВЕР-440 для Рівненської АЕС. Держатомрегулюванням на запит ДП «НАЕК «Енергоатом» надано інформацію стосовно контактних осіб щодо питань впровадження тепловиділяючих збірок, виробництва компанії Westinghouse, на енергоблоці №2 ВП «Рівненська АЕС» (ВВЕР-440).

Окремо варто зазначити:

 •  у ППР-2018 енергоблоку №3 ВП «Южно-Українська АЕС» фахівцями експлуатуючої організації та компанії Westinghouse за допомогою стенду інспекції та ремонту палива (СІРТ) успішно проведено операції з пошуку негерметичного тепловидільного елементу (твел) в ТВЗ-WR, яка в ППР-2016 року визначена як потенційно негерметична, та відновлення її працездатності шляхом заміни даного твел на імітатор;
 • експлуатуючою організацією обґрунтована можливість проведення ремонту механічно пошкоджених ТВЗ-W із застосуванням стенду інспекції та ремонту (СІРП) в умовах вузла свіжого палива ВП «Южно-Українська АЕС» (відповідне технічне рішення про дослідну експлуатацію погоджене Держатомрегулюванням 30.10.2020).

Беручи до уваги вищезазначене, Держатомрегулювання не вбачає будь-яких «ліцензійних» ризиків щодо реалізації заходів з диверсифікація постачання ядерного палива для АЕС України.

Довідково: Відпрацьоване ядерне паливо виробництва компанії Westinghouse з енергоблоків ЮУАЕС та РАЕС планується зберігати у ЦСВЯП, а з енергоблоків ЗАЕС у ССВЯП (документи обґрунтування проходять державну експертизу ядерної а радіаційної безпеки).


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux