Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Постанова Колегії Держатомрегулювання від 01 серпня 2019 року № 07
Опубліковано 07 серпня 2019 року о 14:24

ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ ЯДЕРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ УКРАЇНИ

 

ПОСТАНОВА КОЛЕГІЇ

 

 

01 серпня 2019 року м. Київ № 07

 

Про стан підготовки восьмої Національної доповіді “Про виконання зобов’язань України відповідно до Конвенції про ядерну безпеку”

 
 

 

 

 

 

 


20 вересня 1994 року Україна підписала Конвенцію про ядерну безпеку, яка ратифікована Законом України «Про ратифікацію Конвенції про ядерну безпеку» № 736/97-ВР від 17 грудня 1997 року із заявою та застереженням.

Україною підготовлено сім Національних доповідей про вжиті Україною заходи до виконання зобов’язань, передбачених Конвенцією про ядерну безпеку, а також Позачергова Національна доповідь з уроків подій на АЕС «Фукусіма-Даічі».

Делегації України брали участь у всіх нарадах країн-сторін Конвенції, у тому числі і у Позачерговій нараді, присвяченій подіям на АЕС «Фукусіма-Даічі» у 2012 році.

Чергова Восьма нарада країн-сторін Конвенції відбудеться 23 березня – 3 квітня 2020 року в штаб-квартирі МАГАТЕ у Відні.

Національна доповідь України про виконання зобов’язань України відповідно до Конвенції про ядерну безпеку (далі – Національна доповідь) до Восьмої наради країн-сторін Конвенції про ядерну безпеку підготовлена робочою групою та групою верхнього рівня, відповідно до наказу Держатомрегулювання від 27.02.2019р. № 90 «Про організацію підготовки Національної доповіді про вжиті Україною заходи з виконання зобов’язань, передбачених Конвенцією про ядерну безпеку та участі України в Восьмій нараді країн-сторін зазначеної Конвенції».

При розробці Національної доповіді головною метою було представлення об’єктивної інформації про стан безпеки ядерних установок і заходи, що впроваджуються для її підвищення, а також висвітлення змін і прогресу в законодавчій та регулюючій діяльності в ядерно-енергетичному секторі України за звітний період.

У Національній доповіді відмічається, що після Сьомої наради країн-сторін Конвенції в Україні набула подальшого розвитку законодавча та регулююча основа діяльності у сфері використання ядерної енергії, яка охоплює всі аспекти забезпечення безпеки.

Структуру та зміст Національної доповіді розроблено з урахуванням вимог МАГАТЕ до національних доповідей країн «Керівні принципи стосовно національних доповідей, що представляються у відповідності з Конвенцією про ядерну безпеку» (МАГАТЕ, Інформаційний циркуляр, INFCIRC/572/Rev.6, 07 лютого 2019 року).

При ратифікації у 1997 році Конвенції про ядерну безпеку Верховною Радою України проголошено заяву і застереження, що положення ст. 3 Конвенції не застосовується до об’єкта «Укриття». Однак загальна інформація про діяльність на енергоблоках № 1-3 Чорнобильської АЕС та об’єкті «Укриття» наведена в Національній доповіді.

 

Розглянувши та обговоривши хід підготовки Національної доповіді України з виконання зобов’язань, що випливають із Конвенції про ядерну безпеку, до Восьмої наради країн-сторін Конвенції про ядерну безпеку, Колегія КОНСТАТУЄ:

                         матеріали доповіді відображають прогрес у сфері ядерної безпеки в Україні за останні 3 роки;

                         представлена редакція доповіді відповідає вимогам до її структури, наведеної в Керівних принципах щодо форми та структури національних доповідей.

 

Заслухавши доповідь про стан підготовки восьмої Національної доповіді “Про виконання зобов’язань України відповідно до Конвенції про ядерну безпеку” та беручи до уваги результати обговорення, Колегія Держатомрегулювання ПОСТАНОВЛЯЄ:

1.   Схвалити восьму Національну доповідь України про вжиті Україною заходи з виконання зобов’язань, передбачених Конвенцією про ядерну безпеку.

2.   Департаменту з питань безпеки ядерних установок забезпечити редакційне доопрацювання змісту Доповіді з урахуванням її обговорення на засіданні Колегії Держатомрегулювання.

3.   Департаменту з питань безпеки ядерних установок та Відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції забезпечити дотримання графіку подання та розміщення матеріалів у ході оглядового процесу та підготовку участі української делегації у Восьмій нараді країн-сторін Конвенції про ядерну безпеку у терміни відповідно до наказу Держатомрегулювання від 27.02.2019 № 90.

 

Голова Колегії

Григорій ПЛАЧКОВ

 

 

Секретар Колегії

Тетяна КНЯЖНИЦЬКА

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux