Аргентинський дипломат, Рафаель Маріано ГРОССІ, 03 грудня 2019 року прийняв присягу на посаду Генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії – установа в структурі Організації Об’єднаних Націй.
![endif]>![if>
Посаду Генерального директора Рафаель Маріано ГРОССІ обійматиме наступні чотири роки. У новому статусі він стає керівником світового центру співпраці та шостим очільником Агентства з моменту заснування в 1957 році.
У промові ГРОССІ наголосив, що МАГАТЕ – це потужна установа з унікальним мандатом, функції Агентства охоплюють найрізноманітніші галузі, такі як медицина, сільське господарство, енергетика, зміна клімату та нерозповсюдження ядерної зброї; діяльність МАГАТЕ важлива для всіх держав-членів і їх громадян, а світ стає безпечнішим завдяки відданості і пильності інспекторів МАГАТЕ.
Державна інспекція ядерного регулювання України щиро вітає Генерального директора МАГАТЕ, Рафаеля Маріано ГРОССІ, із обранням та бажає безмежних успіхів, наснаги у виконанні відповідальної ролі.
Довідково:
Україна є членом МАГАТЕ з моменту створення цієї міжнародної організації. Для Держатомрегулювання використання стандартів з безпеки та дотримання гарантій МАГАТЕ є одним з пріоритетів діяльності.
Основними напрямами співпраці України з МАГАТЕ є:
- використання технічної допомоги Агентства з метою подолання наслідків Чорнобильської катастрофи (технологічні аспекти) шляхом імплементації національних та регіональних проєктів щодо виведення з експлуатації енергоблоків ЧАЕС, поводження з відпрацьованим паливом на майданчику станції та радіологічної підтримки відновлення територій, постраждалих від аварії на ЧАЕС;
- удосконалення інфраструктури ядерної та радіаційної безпеки в Україні та відповідних національних стандартів, покращення екологічного радіаційного моніторингу;
- управління життєвим циклом АЕС та подовження строків їх експлуатації;
- безпечне поводження з відпрацьованим паливом та радіоактивними відходами на ядерних об’єктах;
- розвиток регуляторної інфраструктури у галузі ядерної захищеності;
- управління знаннями у ядерній галузі.