Відповідно до Положення про Державну інспекцію ядерного регулювання України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 363, Державною інспекцією ядерного регулювання України підготовлено Доповідь про стан ядерної та радіаційної безпеки в Україні у 2020 році.
Доповідь містить аналіз стану безпеки ядерних установок, об’єктів з поводження з радіоактивними відходами, джерелами іонізуючого випромінювання, процесу зняття з експлуатації ЧАЕС та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, використання та виробництва джерел іонізуючого випромінювання, стану фізичного захисту ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів та інших джерел іонізуючого випромінювання, інформацію щодо міжнародного співробітництва тощо.
Застосування нових механізмів та інструментів комунікацій та взаємодії у 2020 році дозволило забезпечити належний рівень ядерної та радіаційної безпеки в Україні та мати певні досягнення про які йдеться у Доповіді.
А це, і видача окремих дозволів Держатомрегулювання на:
- - фізичний пуск ядерної підкритичної установки «Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується лінійним прискорювачем електронів» (ЯПУ «Джерело нейтронів»);
- - дослідно-промислову експлуатацію першого пускового комплексу нового безпечного конфайнмента об’єкта «Укриття»;
- - право провадження діяльності з введення в експлуатацію ядерної установки проміжного Сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2).
У 2020 році схвалено Сьому Національну доповідь про виконання Україною зобов’язань, що випливають за Об’єднаною Конвенцією про безпеку поводження з відпрацьованим паливом та про безпеку поводження з радіоактивними відходами та Україна стала спостерігачем Європейської групи регуляторів ядерної безпеки (ENSREG).
Зважаючи на запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, пресконференція з представлення Доповіді в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» попередньо запланована на 13 квітня 2021 року о 14:00.