Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Об’єкти ДСП «Чорнобильська АЕС», поточна ситуація
Опубліковано 06 березня 2022 року о 14:00

Нагадуємо, що внаслідок військового нападу Російської Федерації на Україну з території Республіки Білорусь, починаючи із 17 години 24 лютого 2022 року всі об’єкти ДСП «Чорнобильська АЕС», що знаходяться у зоні відчуження: блоки №№ 1, 2, 3 ЧАЕС (на етапі зняття з експлуатації), Сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-1, СВЯП-2), Новий безпечний конфайнмент об’єкта «Укриття», об’єкти, призначені для поводження з радіоактивними відходами, продовжують перебувати під контролем країни-агресора.

Іде вже одинадцята доба як персонал ДСП «Чорнобильська АЕС» без ротації мужньо та героїчно виконує свої функції із забезпечення безпечної експлуатації цих об’єктів.

Робота Автоматизованої системи радіаційного контролю зони відчуження не відновлена. Регулюючий контроль за станом ядерної та радіаційної безпеки ядерних установок та інших об’єктів на майданчику Чорнобильської АЕС та на території зони відчуження наразі неможливий.

Стаціонарний та стільниковий телефонний зв'язок із персоналом ДСП «Чорнобильська АЕС», що залишається безпосередньо на АЕС, не відновлено. Нагадуємо, що втрата телефонного зв’язку є наслідком військового нападу та захоплення підприємства військовими Російської Федерації.

За інформацією персоналу ДСП «Чорнобильська АЕС», що отримується по доступним каналам зв’язку, параметри безпеки об’єктів ДСП «Чорнобильська АЕС» поки перебувають у нормі.

В той же час, за наявною у Держатомрегулювання інформацією, на об’єкті «Укриття» вийшли з ладу декілька датчиків контролю нейтронного потоку, потужності дози гамма-випромінювання та радіаційного забруднення повітря, що призвело до неможливості здійснення контролю за критичністю та низкою радіаційних параметрів в одному з приміщень об’єкту. Через відсутність, внаслідок окупації, достатньої кількості ремонтного персоналу та спеціального обладнання, відновлення пошкодженого обладнання систем, важливих для ядерної та радіаційної безпеки, не виконується.

Дані параметрів безпеки свідчать про тенденцію погіршення ряду показників, зокрема, концентрації довгоживучих радіонуклідів в атмосфері. Окупант грубо порушує вимоги радіаційної безпеки та санітарно-пропускного режиму на підприємстві та у Зоні відчуження. Зокрема, нехтує вимогами щодо обов’язкового використання санпропускників, зміни одягу та взуття при відвідуванні «брудних» зон підприємства, дезактивації, здійснює безконтрольне переміщення особового складу та військової техніки на підприємстві, у Зоні відчуження та за її межі. Це, в свою чергу, призводить до погіршення радіаційної обстановки на об’єкті та у Зоні відчуження, а також сприяє розповсюдженню радіоактивного забруднення за межі зони відчуження.

Держатомрегулювання продовжує моніторити ситуацію на об’єктах ДСП «Чорнобильська АЕС» та аналізує дані, отримані із доступних джерел.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux