Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Некролог Божка Сергія Георгійовича
Опубліковано 06 лютого 2017 року о 12:14

 

IMG_5158 copyКолектив Держатомрегулювання з глибоким сумом сповіщає, що в понеділок 6 лютого 2017 року пішов з життя Божко Сергій Георгійович, Голова Державної інспекції ядерного регулювання України.

Божко Сергій Георгійович був щиро відданий своєму покликанню у житті, роботу любив понад усе, був чуйним чоловіком, дбайливим батьком і сином. Його серце було сповнене чистою, безкорисною любов’ю до України.

Він мав мужність брати на себе відповідальність за прийняття важливих рішень, відстоював інтереси країни на міжнародному рівні, мав авторитет у МАГАТЕ та інших міжнародних організаціях з питань ядерної та радіаційної безпеки.

Його досвід і приклади мудрих вчинків стануть в нагоді ще не одному поколінню українців.

Народився Божко Сергій Георгійович 26 жовтня 1958 року у місті Києві. У 1982 році закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю теплові електричні станції.

З 1982 по 1993 роки працював у Київському науково-дослідному та проектно-конструкторському інституті «Енергопроект». Брав участь у проектуванні АЕС «Пакш» (Угорщина), Хмельницької, Рівненської АЕС (Україна), Балаковської АЕС (РФ), АЕС «Белене» (Болгарія). 

З 1993 року працював в органі державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки на різних посадах.  З 2005 по 2011 роки обіймав посаду заступника Голови Державного комітету ядерного регулювання України. Основна сфера відповідальності - державне регулювання безпеки ядерних установок.

Під час роботи в регулюючому органі України з ядерної та радіаційної безпеки займався створенням системи регулювання ядерної та радіаційної безпеки в незалежній Україні, зокрема, брав участь у розробці ядерного законодавства України, створенні систем ліцензування ядерних установок, інспекційної діяльності з ядерної та радіаційної безпеки.

Божко Сергій Георгійович займався також розробкою міжнародних документів з безпеки ядерних установок, постійно брав участь у міжнародних заходах з питань ядерної та радіаційної безпеки.

З 2011 року працював в ДП «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» на посаді директора з ядерної та радіаційної безпеки. Під час роботи в ДП «НАЕК «Енергоатом» займався питаннями поводження з ядерним паливом, аналізом безпеки енергоблоків АЕС України, поводженням з радіоактивними відходами та радіаційним захистом.

У 2014 році Божка Сергія Георгійовича було призначено Головою Державної інспекції ядерного регулювання України.

В 2016 році Божка Сергія Георгійовича нагороджено відзнакою Президента України, ювілейною медаллю «25 років незалежності України» за значні особисті заслуги у становленні незалежної України, утвердженні її суверенітету та зміцненні міжнародного авторитету, вагомий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток, активну громадсько-політичну діяльність, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу.

6 лютого 2017 року на робочому місці серце Божка Сергія Георгійовича перестало битись.

Колектив Держатомрегулювання сумує й висловлює щирі співчуття родині покійного, розділяє їхнє горе.

Світла пам’ять про Божка Сергія Георгійовича назавжди залишиться у наших серцях.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux