Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Набув чинності наказ Держатомрегулювання України від 28 грудня 2011 року "Про затвердження умов та порядку видачі ліцензій на провадження діяльності посадових осіб експлуатуючої організації"
Опубліковано 10 лютого 2012 року о 13:49

10 лютого 2012 року, з дня офіційної публікації в «Офіційному віснику України», набуває чинності наказ Держатомрегулювання України від 28 грудня 2011 року «Про затвердження умов та порядку видачі ліцензій на провадження діяльності посадових осіб експлуатуючої організації», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25 січня 2012 року за № 113/20426.

Ці Умови та порядок розроблені відповідно до Законів України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку", "Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії", Положення про Державну інспекцію ядерного регулювання України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 403 і визначають організаційні, кваліфікаційні та особливі вимоги та процедури щодо ліцензування діяльності посадових осіб експлуатуючої організації, до службових обов'язків яких належить здійснення організаційно-розпорядчих функцій, пов'язаних із забезпеченням ядерної та радіаційної безпеки.

Розробка цього документу була також передбачена п.5 Плану заходів щодо забезпечення відкритості і доступності інформації, пов'язаної з використанням ядерної енергії, а також підвищення рівня культури ядерної безпеки в атомній енергетиці, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 р. N 736-р.

Введенням в дію цього документу започатковується практика ліцензування діяльності посадових осіб експлуатуючої організації ядерних установок та сховищ для захоронення радіоактивних відходів, як додатковий механізм всебічної оцінки рівня компетентності і кваліфікації посадових осіб, підвищення відповідальності та усвідомлення впливу і наслідків їх управлінських рішень на рівень ядерної та радіаційної безпеки.

У сфері безпеки використання ядерної енергії людському фактору належить вирішальна роль. Уроки Чорнобильської аварії та розвиток подій на АЕС Фукусіма-Даічі в Японії свідчать про те, що рівень безпеки ядерних установок залежить не лише від взаємодії «людина-машина» -«оператор БЩУ-ЯУ», а й від надійності і ефективності системи управління безпекою на всіх етапах життєвого циклу ядерних установок і виробничих процесів, усвідомлення керівниками і персоналом фундаментальних принципів культури ядерної безпеки та їх неухильного дотримання у повсякденній практиці.

Довідково: термін "Культура безпеки" вперше введено у Підсумковій доповіді Міжнародної консультативної групи ядерної безпеки МАГАТЕ з розгляду причин і наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, опублікованій в Серії видань з безпеки. № 75-INSAG-1, в 1986 р. Надалі це поняття, як необхідна умова безпечної експлуатації АЕС, розкривається в "Основних принципах безпеки атомних електростанцій", Серія видань з безпеки, № 75-INSAG-3, 1988.

Детальніше: http://sstc.kiev.ua/documents/journal/2009/3/11_3_2009_text_uk.pdf

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux