Модель поширення та траєкторії руху повітряних мас з промислового майданчика Запорізької АЕС продовж найближчих 9 годин (ВАЖЛИВО: на випадок гіпотетичної аварії на ЗАЕС).
Дана область отримана шляхом моделювання розповсюдження викиду при одному із сценаріїв важкої аварії з пошкодженням активної зони реактору одного з енергоблоків через втрату охолодження палива та викидом через нещільності контайменту.
Розрахунки проведено за допомогою європейських систем підтримки прийняття рішень JRODOS та ARGOS (для розрахунків DSA Норвегія), на базі даних метеорологічного прогнозу на наступні 3 доби.
Метеорологія базується на NWP Data GFS 0.50 0000Z Березень 04, 2022.
За результатами розрахунків, отриманими фахівцями ДНТЦ ЯРБ та DSA (Норвегія), напрямок розповсюдження хмари південно-східний (вбік кордону Росії) до відстані в 1100 км від площадки ЗАЕС. Подальший напрямок руху хмари дещо відрізняється напрямком через відмінності в вихідних даних при моделюванні.
Фото 1. Розрахунок часу приходу хмари від колег з DSA (ARGOS), год
Фото 2. Розрахунок часу приходу хмари, виконаний ДНТЦ ЯРБ за допомогою моделі атмосферної дисперсії RIMPUFF (JRODOS), год
Фото 3. Розрахунок часу приходу хмари, виконаний ДНТЦ ЯРБ за допомогою моделі атмосферної дисперсії MATCH (JRODOS)