01 листопада 2019 року. Листопад розпочався у Державній інспекції ядерного регулювання України із проведення дня відкритих дверей для дітей шкільного віку, який присвячено культурі безпеки під час використання ядерної енергії у рамках наближення тижня права «Маю право».
![endif]>![if>
Цікаво, що запрошеними гостями цього разу стали не лише люди, безпосередньо пов’язані із ядерною та радіаційною безпекою, а й люди творчих професій, графічною ілюстрацією та психологією.
Ми для себе визначили, що місія заходу – донести до самих молодших членів суспільства основні питання ядерної та радіаційної безпеки в інтерактивному форматі.
![endif]>![if>
Ми відійшли від стандартної моделі із звітами, доповідями, презентаціями і запропонували дітям новий формат розгляду питань культури ядерної безпеки – у формі інтерактивної гри та проведення майстер-класу із графічної ілюстрації.
Також продемонстровано відеоматеріали – «Місце та роль атомної енергетики», роль регулюючого органу у підвищенні та оцінці культури безпеки.
Майстер - клас завершився створенням індивідуальної ілюстрації кожною дитиною, в якій основним є зображення героя-атома як символу безпеки.
Довідково:
Поняття «Культура безпеки» уперше сформульоване МАГАТЕ в 1986 році у процесі аналізу причин Чорнобильської аварії.
«Культура безпеки» є набором правил та особливостей діяльності організації і поведінки персоналу, який встановлює вищим пріоритетом особисту відповідальність і увагу проблемам безпеки АЕС.
На розвиток Культури безпеки впливають:
ü технічна політика щодо безпеки;
ü відповідальність і обов'язки керівництва;
ü персональна відповідальність і обов'язок кожного працівника і суспільства загалом.
Психологія безпеки є ключовим елементом культури безпеки. А культура безпеки, у свою чергу, є фундаментальною складовою безпеки.
Будь-яка діяльність, пов'язана з виробництвом електроенергії на АЕС, починаючи з вибору майданчика і проєктування, закінчуючи експлуатацією устаткування і підготовкою персоналу, має бути проникнута психологією безпеки.
В усіх видах діяльності в атомній енергетиці від персоналу вимагається високий професіоналізм, помножений на усвідомлення своєї ролі в забезпеченні безпеки. Звідси і відповідальне ставлення до своєї роботи, яке включає, насамперед, культуру безпеки.
![endif]>![if>
![endif]>![if>