Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Колегія Держатомрегулювання розглянула стан виконання зобов‘язань України за Об‘єднаною конвенцією
Опубліковано 28 вересня 2017 року о 15:53

28 вересня 2017 року на засіданні Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України було розглянуте питання «Про стан виконання зобов‘язань за Об‘єднаною конвенцією про безпеку поводження з відпрацьованим паливом та про безпеку поводження з радіоактивними відходами».

Україна підписала Об’єднану конвенцію про безпеку поводження з відпрацьованим паливом (ВЯП) та про безпеку поводження з радіоактивними відходами (РАВ) 29 вересня 1997 року та однією з перших ратифікувала її Законом України 20 квітня 2000 року. З того часу Україна продовжує послідовно виконувати зобов’язання в рамках Об’єднаної конвенції і активно підтримує заходи, що відбуваються в рамках процесу поширення принципів Об’єднаної конвенції. У тому числі, кожні три роки забезпечується підготовка Національної доповіді України про виконання зобов’язань відповідно до Об’єднаної конвенції та її представлення сторонам Об’єднаної конвенції на нарадах з розгляду.

Під час засідання Колегії була представлена Шоста Національна доповідь України про виконання зобов’язань за Об’єднаною конвенцією, підготовлена Державною інспекцією ядерного регулювання України у співпраці з Державним агентством України з управління зоною відчуження, Міненерговугілля України, експлуатуючими організаціями, підприємствами, а також науковими інститутами та провідними експертами.

Метою Національної доповіді України є надання об’єктивної інформації про безпеку поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами, про заходи із забезпечення захисту персоналу, населення, навколишнього природного середовища від впливу іонізуючого випромінювання.

У Шостій Національній доповіді продемонстровано прогрес та практичні результати діяльності, досягнуті за період, що минув після П’ятої наради Сторін, визначені перспективи та плани подальшого розвитку системи поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами в Україні.

Основними напрямами розвитку системи поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами в Україні є:

- створення у зоні відчуження об’єктів загальнодержавного значення, які мають забезпечити завершальний етап діяльності у сфері використання ядерної енергії – централізоване довгострокове зберігання та захоронення РАВ та ВЯП.

- законодавче закріплення особливого статусу зони спеціального промислового використання на території зони відчуження з метою її ефективного використання у господарському і ядерному комплексах та захисту наступних поколінь;

-   активізація робіт щодо створення геологічного сховища для захоронення РАВ у відповідності до вимог Директиви Ради 2011/70 Євроатом.

За результатами обговорення Колегія Державної інспекції ядерного регулювання України вирішила схвалити Шосту Національну доповідь України про виконання зобов’язань за Об’єднаною конвенцією. При цьому для забезпечення інформування громадськості щодо актуального стану функціонування та розвитку системи поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами в Україні та дотримання міжнародно визнаних принципів та вимог безпеки, вирішено розмістити Шосту Національну доповідь України на офіційному веб-сайті Держатомрегулювання, після її редакційного доопрацювання за результатами обговорення на засіданні Колегії.

Окремим питанням члени Колегії розглянули роботи державних підприємств, що належать до сфери управління Держатомрегулювання (ДП «Держцентрякості», ДП «ДНТЦ ЯРБ»), за 2016 рік та І півріччя 2017 року.

 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux