Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Інформація щодо Запорізької АЕС станом на 11.03.2022.
Опубліковано 12 березня 2022 року о 16:00

Запорізька АЕС та місто Енергодар все ще перебувають під контролем російських військових формувань.

Поточний стан енергоблоків без змін: працюють два енергоблоки, два енергоблоки в ремонті, решта – зупинені. Продовжуються планово-попереджувальні ремонт енергоблоку 1 та аварійний ремонт блокового трансформатора енергоблоку №6, в обсягах та засобами, що наразі доступні ЗАЕС в умовах окупації території ворогом. 

Дві високовольтні лінії 750 кВ (Запорізька та Південно-Донбаська) досі не підключені, здійснюються заходи щодо відновлення працездатності пошкоджених високовольтних ліній. Це питання ускладнене активними бойовими діями у місцях пошкоджень ліній.

Незалежний регулюючий нагляд за ядерною та радіаційною безпекою безпосередньо на майданчику ЗАЕС наразі не здійснюється через потенційну небезпеку для життя та здоров’я державних інспекторів Держатомрегулювання, а також пошкодження робочих місць інспекторів на майданчику в результатів обстрілу та захоплення Запорізької АЕС окупантом. В той же час, Держатомрегулювання продовжує передувати на постійному зв’язку із ЗАЕС.

Так, за інформацією ЗАЕС:

- оперативний персонал контролює стан енергоблоків та забезпечує їх безпечну експлуатацію згідно вимог експлуатаційної документації.

- відбувається постійна ротація як оперативного, так і денного персоналу.

- продовжуються обходи персоналом майданчика ЗАЕС та прилеглих територій з метою виявлення та знешкодження небезпечних предметів, що з’явилися у результаті обстрілу та захоплення російськими військами Запорізької АЕС.

- Автоматизована система радіаційного контролю АЕС та автоматизована система контролю радіаційного стану в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження працюють у штатному режимі, змін радіаційного стану на майданчику АЕС, в зоні спостереження та санітарно-захисній зоні не зафіксовано.

Офіційна інтернет сторінка Запорізької АЕС досі не працює, що не дає можливість отримання даних про показники безпеки АЕС громадськості. 

Також ЗАЕС підтверджено інформацію щодо присутності на майданчику представників державної корпорації з атомної енергії РФ «Росатом» у складі як мінімум 11 чоловік. Зі слів персоналу експлуатуючої організації, зазначені особи поки не втручаються в процес експлуатації ядерних установок, управління та експлуатація АЕС здійснюється виключно персоналом ЗАЕС. Також персонал ЗАЕС категорично заперечує інформацію, що наразі активно поширюється у ЗМІ, щодо переходу ЗАЕС у власність корпорації «Росатом».  


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux