Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Голова Держатомрегулювання взяв участь в онлайн-засіданні Асамблеї вкладників Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля (РМСЧ)
Опубліковано 07 грудня 2024 року о 09:18

Голова Держатомрегулювання – Головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков у складі української делегації взяв участь в засіданні Асамблеї вкладників Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля (далі – РМСЧ), що відбулося в режимі відеоконференції 5 грудня 2024 року за ініціативою Штаб-квартири Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в Лондоні.

ЄБРР та країни-вкладники РМСЧ протягом багатьох років здійснюють підтримку з реалізації проєктів підвищення безпеки на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС, у тому числі з перетворення об’єкта «Укриття» над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС, де сталася найбільша в історії людства катастрофа техногенного характеру. Так співпраця з ЄБРР з реалізації «Плану здійснення заходів на об’єкті «Укриття» ЧАЕС» в рамках створеного для фінансування цієї діяльності «Чорнобильського фонду Укриття» дозволила успішно збудувати та ввести в експлуатацію Новий безпечний конфайнмент (НБК) над об’єктом «Укриття», який є першим пусковим комплексом цілісного проєкту НБК.

Водночас, зважаючи на труднощі з наповненням фонду, роботи в рамках другого пускового комплексу НБК, у складі яких передбачалося облаштування НБК необхідною інфраструктурою і обладнанням та здійснення демонтажу нестабільних конструкцій об’єкта «Укриття», були відкладені на невизначений термін.

«Другий пусковий комплекс НБК є невід’ємною частиною загального проєкту НБК і важливим завданням, реалізація якого дасть можливість демонтувати нестабільні конструкції об’єкта «Укриття». Реалізація проєкту стабілізації найбільш нестабільних конструкцій «Укриття», виконана в 2008 році, дозволила підтримати прийнятний рівень їх безпеки із встановленим проектним терміном 15 років, тобто до кінця 2023 року. Подальші затримки з реалізації проєкту демонтажу нестабільних конструкцій об’єкта «Укриття» під оболонкою НБК підвищують ризики їх обрушення, що може призвести до вкрай негативних наслідків. Такий стан справ викликає серйозне занепокоєння Державної інспекції ядерного регулювання України», - зазначив у своєму виступі Голова Держатомрегулювання.

Він наголосив, що комплекс НБК і об’єкт «Укриття» потребують невідкладного вирішення проблемних питань безпеки його експлуатації.

В ході зустрічі було заслухано оновлену інформацію ЄБРР щодо реалізації поточних та запланованих проєктів, інституційних рамок їх реалізації, фінансового стану РМСЧ. Також в рамках заходу представники МАГАТЕ поінформували про стан виконання програм підтримки ядерної безпеки в Україні.




Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux