22 серпня 2024 року за сприяння Посольства США в Україні відбулась робоча зустріч Голови Держатомрегулювання – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олега Корікова з керівником програм допомоги Департаменту енергетики США/Національної адміністрації з ядерної безпеки США та USAID Дaніелем Блументалем, який перебуває з візитом в Україні. Під час зустрічі сторони обговорили актуальні питання співпраці, допомоги та підтримки спроможності до реагування на ядерні та радіаційні аварійні ситуації.
Олег Коріков висловив вдячність Департаменту енергетики США/Національній адміністрації з ядерної безпеки США за допомогу і підтримку та наголосив на її надважливому значенні для забезпечення ядерної безпеки і спроможності до реагування в умовах тривалої військової агресії рф проти України.
У ході зустрічі сторони відзначили важливість співпраці та обміну даними про будь-які зміни радіаційного стану з метою оперативної оцінки ситуації, інформування органів влади і суспільства, спростування фейкових повідомлень щодо стану безпеки, а також оптимізації використання обладнання радіаційного контролю, що передається донорами як гуманітарна допомога, відповідно до потреб сьогодення та вимог законодавства.
Даніель Блументаль поінформував про плани і заходи, що вживаються DOE/NNSA для агрегації різноманітних даних та розширення можливостей їх швидкого використання на всіх рівнях управління під час реагування на ядерну або радіаційну надзвичайну ситуацію із застосуванням RadResponder Network - національного інструменту США з управління радіологічними даними. RadResponder має зростаюче коло постачальників та споживачів даних, інноваційну технологію, призначену для прискорення реагування на радіологічні надзвичайні ситуації в умовах сучасної швидкості передачі і поширення інформації.
За результатами зустрічі досягнуто домовленості про продовження співпраці між Департаментом енергетики США/Національної адміністрації з ядерної безпеки США та Держатомрегулювання в рамках роботи групи підтримки України і програм, що реалізуються DOE/NNSA, зокрема, технічного обслуговування обладнання і систем незалежного радіаційного моніторингу, проведення навчальних і тренувальних вправ для фахівців регулятора, інших українських організацій, що беруть участь у забезпеченні ядерної безпеки та аварійного реагування.