Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Фахівці Держатомрегулювання пройшли професійне стажування у рамках міжнародного співробітництва України та Агентства з атомної енергії (NEA)
Опубліковано 25 липня 2024 року о 08:47

У рамках міжнародного співробітництва України з Агентством з атомної енергії (NEA) фахівці Департаменту з безпеки радіаційних технологій та поводження з РАВ Державної інспекції ядерного регулювання України взяли участь у програмі професійного стажування для українських експертів у сфері атомної енергетики, що було організоване NEA. Стажування відбувалося у період з грудня 2023 року по червень 2024 року в м. Булонь-Бійянкур (Французька Республіка), а його метою був обмін досвідом, поглиблення співпраці та вдосконалення знань та досвіду в сферах радіаційного захисту, радіаційних і ядерних технологій та регулювання ядерної безпеки.

Програма навчання передбачала участь стажерів в місіях, робочих засіданнях, конференціях національних регуляторних органів європейських країн та США, а також - асоціацій ядерних регуляторів.

У ролі експертів Відділу радіаційного захисту та людських аспектів ядерної безпеки і Відділу технологій та регулювання ядерної безпеки NEA співробітники Держатомрегулювання взяли участь в роботі місії з обміну досвідом з національними ядерними регуляторами Норвегії (DSA), Швеції (SSM) та Фінляндії (STUK). У рамках цієї місії пройшла низка технічних зустрічей з обміну досвідом щодо вдосконалення та впровадження національних норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки відповідно до європейського законодавства. Метою заходу було посилення співпраці в питаннях зміцнення регуляторного потенціалу під час збройного конфлікту, обмін досвідом щодо різних національних регуляторних підходів до забезпечення безпеки джерел іонізуючого випромінювання.

Українські фахівці також долучилися до засідання Робочої групи з питань малих модульних реакторів (ММР), де представили українські пропозиції щодо оновлення Звіту високого рівня CRPPH щодо проблем радіаційного захисту, пов'язаних з розгортанням ММР. Крім того питання безпеки малих модульних реакторі вивчалося в рамках 36-ї щорічної інформаційної конференції Комісії з ядерного регулювання США (US NRC) та під час шостого засідання Експертної групи Комітету з безпеки ядерних установок (CSNI).

У рамках засідань Асоціації Голів європейських компетентних органів з радіаційного захисту (Heads of the European radiological protection competent authorities - HERCA) співробітниками Держатомрегулювання було вивчено новий досвід в галузі розробки нормативно-правових актів з питань радіаційного захисту та спільного підходу європейських країн до регулювання, що передбачено Директивою та Європейськими основними стандартами безпеки (EU-BSSD).

Здобуті знання українськими фахівцями буде використано в подальшій роботі Держатомрегулювання з впровадження кращих світових практик при розробці нормативно-правової бази з ядерної та радіаційної безпеки, вдосконалення та запровадження національних норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки відповідно до європейського законодавства (зокрема щодо безпеки виробництва та використання джерел іонізуючого випромінювання, радіаційної безпеки персоналу, який працює в умовах впливу іонізуючого випромінювання, регулювання діяльності зі зняття з експлуатації та поводження з радіоактивними відходами).

Агентство з атомної енергії (NEA) є міжурядовою організацією, що сприяє співпраці між країнами з розвиненою інфраструктурою ядерних технологій для досягнення досконалості в галузі ядерної безпеки, технологій, науки, навколишнього середовища та права. NEA здійснює свою діяльність в рамках Організації економічного співробітництва та розвитку.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux