Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
До дня створення незалежного органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки України
Опубліковано 24 травня 2019 року о 08:13

Історія створення незалежного органу державного регулювання

ядерної та радіаційної безпеки України

 

24 травня 1991 року у відповідності до абзацу п’ятого пункту 7 постанови Кабінету Міністрів Української РСР № 12 «Про порядок реалізації Закону УРСР «Про перелік міністерств та інші центральні органи державного управління Української РСР» був створений Державний комітет УРСР по нагляду за безпечним веденням робіт в атомній енергетиці.

03 лютого 1992 року у відповідності до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України № 52 «Про створення Державного комітету України з ядерної та радіаційної безпеки» Державний комітет УРСР по нагляду за безпечним веденням робіт в атомній енергетиці був перетворений у Державний комітет України з ядерної та радіаційної безпеки (Держатомнагляд України).

15 грудня 1994 року у відповідності до пункту 1 Указу Президента України №768/94 на базі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України та Державного комітету України з ядерної та радіаційної безпеки створено Міністерство охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України (втрата органом державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки незалежного статусу).

13 березня 1999 року у відповідності до абзацу п’ятого підпункту а) пункту 1 Указу Президента України № 250/99 створена Державна адміністрація ядерного регулювання України, яка була підпорядкована Міністерству охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України.

15 грудня 1999 року у відповідності до абзацу другого підпункту а) пункту 1 Указу Президента України № 1573/99 утворено Міністерство екології та природних ресурсів України - на базі Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Комітету України з питань геології та використання надр, Комітету України з питань гідрометеорології, Державної адміністрації ядерного регулювання України, Головного управління геодезії, картографії та кадастру та Державної комісії у справах випробувань і реєстрації засобів захисту та регуляторів росту рослин і добрив, що ліквідуються.

05 грудня 2000 року у відповідності до пункту 1 Указу Президента України № 1303/2000 утворений Державний комітет ядерного регулювання України (відновлення незалежного статусу органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки).

09 грудня 2010 року у відповідності до пункту 3 Указу Президента України № 1085/2010 Державний комітет ядерного регулювання України перейменований у Державну інспекцію ядерного регулювання України.

Таким чином, саме 24 травня 1991 року необхідно вважати датою створення незалежного органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки України, а 05 грудня 2000 року є датою відновлення незалежного статусу органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки.

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux