Європейська ядерна спільнота має врахувати унікальний український досвід того, як працює атомна енергетика у військових умовах. Про це, підводячи підсумки Шостої конференції керівників ядерних регуляторів країн Євросоюзу, зазначив голова конференції, гендиректор з ядерної безпеки та радіологічного захисту Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи, ядерної безпеки та захисту прав споживачів Німеччини Герріт Ніхаус.
«Європейська ядерна спільнота має задуматися над тим, як допомогти Україні, її регулятору у сфері ядерної безпеки. Українська делегація у перший день конференції поділилася своїм досвідом роботи в умовах війни», - наголосив Ніхаус.
За його словами, російська агресія – це виклик для усієї ядерної спільноти. Тому зараз світу потрібні нові норми ядерної безпеки, які б не допустили повторення ситуації, яка на сьогодні склалася в Україні.
Нагадаємо, 20-21 червня 2022 року в Брюсселі відбулася сесія ENSREG. Україну на ній представляв виконуючий обов’язки Голови Держатомрегулювання – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег КОРІКОВ.
Він, зокрема, ознайомив європейських експертів із ситуацією на підприємствах ядерної енергетики України, насамперед тих, які змушені працювати в умовах окупації та російської агресії.