Шведський орган з радіаційної безпеки
Нормативно-правова база двостороннього співробітництва:
- Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Швеції про співробітництво в галузі ядерної безпеки від 23 березня 1999 року.
- Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Швеції про оперативне сповіщення про ядерні аварії та обмін інформацією про ядерні установки 23 березня 1999 року.
- Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Швеції про загальні умови технічного та фінансового співробітництва від 29 серпня 2007 року.
- Угода між Державною інспекцією ядерного регулювання України та Шведським органом з радіаційної безпеки про співробітництво в галузі ядерної та радіаційної безпеки від 22 листопада 2016 року.
Основними заходами двостороннього співробітництва є:
- перевірка зв’язку в контексті аварійної готовності та реагування;
- обмін інформацією про події на АЕС та інших ядерних установках;
- обмін інформацією про стан ядерної та радіаційної безпеки;
- реалізація двосторонніх проєктів співробітництва.
Станом на серпень 2020 року в активній фазі реалізації знаходяться наступні проекти співробітництва зі Шведським органом з радіаційної безпеки (SSM):
- Інформаційна підтримка Державної інспекції ядерного регулювання України.
- Технічна підтримка Держатомрегулювання України з ведення бази даних з обліку ядерного матеріалу (STAR).
- Передача програмного забезпечення LR’s RiskSpectrum Державному підприємству «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки».
- Інформаційна підтримка дозвільної та наглядової діяльності Держатомрегулювання.
- Підтримка Державного регістру джерел іонізуючого випромінювання.
З 2015 року триває участь Держатомрегулювання в проєкті з підготовки до видання книги про становлення та розвиток ядерної енергетики та системи регулювання в Україні «Nuclear History of Ukraine».
За підтримки Шведського агентства з радіаційної безпеки фахівці, Держатомрегулювання регулярно беруть участь у тренінгах та начальних курсах з питань реалізації гарантій нерозповсюдження, контролю та обліку ядерного матеріалу, фізичного захисту тощо.