Федеративна Республіка Німеччина
Опубліковано 10 вересня 2020 року о 18:41
Товариство з безпеки установок та реакторів
Нормативно-правова база двостороннього співробітництва:
- Угода між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина з питань, що становлять взаємний інтерес у зв’язку з ядерно-технічною безпекою і радіаційним захистом від 10 червня 1993 року.
- Рамкова Угода між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про консультування і технічне співробітництво від 29 травня 1996 року.
- Спільна заява Державного комітету ядерного регулювання України та Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи та безпеки ядерних установок Німеччини про продовження співробітництва в галузі ядерної безпеки діючих українських атомних електростанцій та в галузі поводження з відходами 06 грудня 2001 року.
- Меморандум про науково-технічне співробітництво в галузі ядерної безпеки між Державною інспекцією ядерного регулювання України та її організацією технічної підтримки – Державним підприємством «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки» та Федеральним міністерством довкілля, охорони природи та безпеки реакторів Федеративної Республіки Німеччина та його організацією технічної підтримки – Товариством з безпеки установок та реакторів від 19 вересня 2018 року.
Основними напрямами співробітництва є:
- перевірка зв’язку в контексті аварійної готовності та реагування;
- обмін інформацією про події на АЕС;
- обмін інформацією про стан ядерної та радіаційної безпеки.
Станом на серпень 2020 року реалізуються 2 спільні проєкти:
- «Науково-технічний обмін досвідом з регулюючими органами Центральної та Східної Європи, а також Середньої Азії». В рамках проекту щороку проводиться ряд міжнародних семінарів з метою обміну досвідом з актуальних питань ядерної та радіаційної безпеки. Тематика семінарів актуалізується щорічно.
- «Зняття з експлуатації опромінювальних установок та забезпечення безпечного зберігання джерел іонізуючого випромінювання». В рамках проекту з підприємств, що зупинили свою діяльність чи знаходяться в тяжкому економічному стані, вилучаються відпрацьовані джерела іонізуючого випромінювання, упаковуються та передаються на довготривале захищене зберігання у спеціалізовані підприємства по поводженню з радіоактивні відходи. За період існування даного проекту в усіх регіонах України з підприємств, які зупинили свою діяльність або перебувають у скрутному економічному становищі, вилучено, упаковано та передано на довгострокове захищене зберігання у спеціалізовані підприємства з поводження з радіоактивними відходами близько 23 тис. відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання.